Kamuoyu.org

Çalışanların Çocukları İçin Kodlama Eğitimi

Çalışanların Çocukları İçin Kodlama Eğitimi
  • EKONOMİ
  • 17 Ağustos 2017
  • Çalışanların Çocukları İçin Kodlama Eğitimi için yorumlar kapalı
  • 99 KEZ OKUNDU

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu () çalışanlarının çocukları Türkiye Vakfının Habitat’ın başlattığı “” projesine dahil edildi.

BTK çalışalarının 60’a yakın çocuğu için proje kapsamında eğitimi düzenlendi. Eğitimde çocuklara tam gün içinde Algoritmaya Giriş, Scratch’le Programlamaya Giriş, Hikâye Oluşturma ve Oyun Programlama, mBot Programlama ve Oyun Oluşturma konularında teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan “Yarını Kodlayanlar” projesi sayesinde teknlojiyi tüketen değil teknoloji üreten bir nesil yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Bugünün çocuklarının yüzde 65’i henüz keşfedilmemiş işlerde çalışacak. Diğer yandan STEM eğitimi ve meslekleri yaygınlaşıyor. ABD tarafından yapılan tahminlerde matematik, bilgisayar sistem analizi, sistem yazılımı ve biyomedikal mühendislik alanlarındaki mesleklerde 2020′ ye kadar yüzde 65’e varan artış beklenildiği gözüküyor.Eğitim müfredatlarının ve STEM yaklaşımının vazgeçilmez parçası olan kodlama çocuklara matematik öğretildiği gibi kodlamada öğretiliyor.

YARINI KODLAYANLAR

7-14 yaş grubundan değişen çocuklara kodlama eğitimi vermek üzere hayata geçirilen “Yarını Kodlayanlar” projesinde bugüne kadar 6 ilde 35 eğitmenle 1.800’ü aşkın çocuğa ulaşıldı. Vodafone, 2017-18 mali yılında 30 ilde 135 eğitmenle 10 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ