Kamuoyu.org

Casus krizi! Hollanda konsolosluğu görevlisi Türkiye'den ayrıldı

Casus krizi! Hollanda konsolosluğu görevlisi Türkiye'den ayrıldı
  • DÜNYA
  • 27 Mart 2018
  • Casus krizi! Hollanda konsolosluğu görevlisi Türkiye'den ayrıldı için yorumlar kapalı
  • 126 KEZ OKUNDU

Türkiye ile arasında bu kez "casus" krizi yaşanıyor. Türkiye’de “casusluk" yapmakla suçlanan A.Z. adlı vatandaşının soruşturulduğu haberlerinin ardından Dışişleri Bakanlığı, İstanbul Başkonsolosluğu’nda görevli söz konusu kişinin Türkiye’den ayrıldığını bildirdi.


Casus krizi! Hollanda konsolosluğu görevlisi Türkiye'den ayrıldı

NL Times’a göre, Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Hollanda’nın İstanbul’daki Başkonsolosluğu’nda çalışan kişinin aynı zamanda bölgesel faaliyetlerden sorumlu olduğu belirtilirken, söz konusu görevlinin “kendi güvenliği” açısından ’den ayrıldığını teyit etti.

“İSTİHBARAT TOPLAMAYA VE SAHTE BİLGİLERİ YAYMAYA ÇALIŞIYORDU”

Bakanlığın başka bir bilgi vermediğinin vurgulandığı haberde, Pazartesi günü Türk medya kaynaklarının “Hollandalı bir casus” hakkında Türk makamlarınca bir soruşturma yürütüldüğü, “casus” olmakla suçlanan kişinin bir süreden beri Türk istihbarat teşkilatınca izlendiğini bildirdiklerine dikkat çekildikten sonra şöyle devam edildi:

“Türk medyasına göre, söz konusu kişinin DEAŞ’a ve Türkiye’nin Afrin operasyonuna ilişkin istihbarat toplamaya ve sahte bilgileri yaymaya çalışıyordu.”

Kaynak: Hürriyet

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ