Kamuoyu.org

CHP’li Mustafa Akaydın “O ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir..”

CHP’li Mustafa Akaydın “O ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir..”
  • GÜNDEM
  • 07 Ağustos 2017
  • CHP’li Mustafa Akaydın “O ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir..” için yorumlar kapalı
  • 239 KEZ OKUNDU

’li ’ın  şehitleri için “O ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir. Bunu açık açık bir vekil olarak söylüyorum.” şeklindeki skandal sözleri tepki çekti. Derneği, Mustafa Akaydın hakkında suç duyurusunda bulundu.

15 Temmuz‘da FETÖ‘cü hainlere karşı vatan müdafaası yaparken 250 vatandaşımız şehit, 2 bin 193 vatandaşımız ise gazi oldu. O karanlık gecenin hatıraları belleklerimizde bu kadar tazeyken CHP Lideri “15 Temmuz kontrollü bir darbeydi.” demişti. Şimdi de CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, Kılıçdaroğlu’nun fütursuz sözlerini bir üst seviyeye taşıyarak; Antalya’da yaptığı basın toplantısında 15 Temmuz şehitlerimiz için “O ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir. Bunu açık açık bir vekil olarak söylüyorum.” ifadelerini kullandı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamındaki anma etkinliklerini de içine sindiremeyen Akaydın “Milli Bayramlarımızı unutturup 15 Temmuz gibi bir faciayı kutluyorlar.” deme cüreti gösterdi.

CHP’Lİ AKAYDIN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
15 Temmuz Derneği, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın hakkında suç duyurusunda bulundu. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayında toplanan dernek üyeleri ve 15 Temmuz gazileri, ellerinde çeşitli dövizler taşıdı.

15 Temmuz Derneği Başkanı Abdurrahman Tarık Şebik, gazetecilere yaptığı açıklamada, Akaydın hakkında, “O ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir. Bunu açık açık bir vekil olarak söylüyorum.” ifadeleri dolayısıyla suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

15 Temmuz’dan sonra milletin birlik ve beraberlik şuurunun zirve yaptığını ve teröre karşı tek yumruk haline gelindiğini tüm dünyanın gördüğünü belirten Şebik, ”İşte bu birlik ve beraberlik ikliminden, teröre karşı tavizsiz bir şekilde tebarüz eden bu çelik gibi iradeden rahatsız olan FETÖ, ülkemizde meydana gelen bu iklimi bozmak bu güzel havayı dağıtmak için siyasi ayağı aracılığıyla harekete geçmiştir.” dedi.

Şebik, FETÖ’nün dünyada gizli servisleri ve medya aracılığıyla oluşturmaya çalıştığı algının Türkiye’deki sözcülüğünü CHP’nin üstlendiğini ileri sürerek, ”MİT tırları davasıyla milletimiz FETÖ’nün siyasi ayağını deşifre etmiştir. Akaydın’ın, milletimizin hainlere karşı kahramanca direnişini tıpkı Genel Başkanı gibi saklandığı evden, TV karşısında izlemiş olması bu zihniyetin asla bu topraklara ait olmadığının açık ve net bir ispatıdır.” ifadelerini kullandı.

Adli makamlardan bu asil milletin hukukunu korumasını, TBMM’de ise milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasını istediklerini vurgulayan Şebik, “Şehitlerimizin ve gazilerimizin hukukunu korumak için suç duyurusunda bulunuyoruz.” diye konuştu.

Grup açıklamanın ardından Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu dilekçesini sundu.

Dilekçede, ”Şüpheli Milletvekili Mustafa Akaydın’ın gerçekleştirdiği basın toplantısında 15 Temmuz ruhuna ve destanına dair küçümseyici, aşağılayıcı, tahkir edici, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve devletimizin tüm kurumlarını, Türk Silahlı Kuvvetlerini itham edici, suçlu gösteren gerçeğe aykırı sözleri ile TCK.’nın 216, 271 ve 301. maddelerinde belirtilen suçları işlemiş olduğundan ilgili maddelerde belirtilen cezanın üst sınırından cezalandırılması gerekmektedir. Tüm bu sebeplerle, şüpheli hakkında TCK’nun ilgili maddeleri doğrultusunda soruşturmasının yürütülmesini ve kamu davası açılmasını savcılık makamından talep ederiz.” ifadeleri yer aldı.

FETÖ’YÜ AKLAMAYA ÇALIŞTI VE DARBEYİ SULANDIRDI

Yaptığı konuşmada ısrarla FETÖ’yü aklayan CHP’li Akaydın, konuşmasında sürekli olarak “tiyatro” vurgusu yaparak 15 Temmuz darbe girişimini sulandırmaya çalıştı:

“Bakın o gece evimdeydim Meclis kapanmıştı Perşembe veya Cuma gecesiydi 15 Temmuz, haberler dönmeye başlayınca eşime dedim ki bu bir tiyatro. İlk kapalı grup bir veya iki gün sonra yapıldı. Orada da kalktım dedim ki bu bir tiyatral darbe teşebbüsüdür. Milletvekili arkadaşlarımdan acayip tepki aldım ‘ya hocam olur mu’ işte bal gibi darbe teşebbüsü FETÖ yaptı falan filan. ”

Darbe girişiminin saat 3’te gerçekleştirileceği ve deşifre olması üzerine saat 21’e çekildiği defalarca itiraf edilmişken CHP’li Akaydın FETÖ ağzı ile sulandırmaya devam ediyor:

Arkadaşlar ben asker çocuğuyum 1960 darbesini bile çok net hatırlıyorum bir çok şey benim evimde yaşandığında 8 yaşındaydım. Bir çok darbe teşebbüsünü özellikle 22 Şubat’ı babam aktif rollerdeydi evde de yaşadık, ben böyle bir darbe görmedim hayatımda böyle bir darbe olmaz. Darbe bir kere geceleyin iki üç civarı olur.

“249 ŞEHİDİN SORUMLUSU DEVLETTİR” DİYEREK FETÖ’YE EN BÜYÜK DESTEĞİ VERİYOR

FETÖ’yü akladıktan sonra 249 şehidin sorumluluğunu da devlete yükleyen Akaydın, iftiralarına böyle devam ediyor:

Ve çok enteresan bir laf vardı. Bu darbe teşebbüsü Allah’ın bir lütfudur demiştir. Yani bu açıkça suçunun itirafıdır ve 249 şehidin de sorumlusu benim demektir.

CHP’Lİ AKAYDIN, FETÖ’YÜ DEĞİL, FETÖ’CÜ HAİNLERİN NEDEN AZ KİŞİ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SORGULUYOR

15 Temmuz darbe girişimi ile FETÖ’nün bir ilgisi olmadığını iddia eden CHP’li Akaydın’ın iftiraları bunlarla sınırlı değil. FETÖ ile ilgili binlerce delili görmezden gelen Akaydın, FETÖ’cü pilotların neden az kişi öldürdüklerini sorguluyor. Bu saçmalıklardan yola çıkarak “Pilotlar az kişi öldürdü, demek ki bu kontrollü darbedir” demek istiyor:

Ankara’nın benim çok değer verdiğim bir emniyet müdürünün lafını söyleyeyim, ‘Efendim Türk pilotları istediği taktirde geceleyin bile noktasal vuruşlar yapabilir yani gelip şu bardağı vurabilir gece yani nasıl ki üç beş tane adam havalanıyor gece geliyor meclisi bombalıyor. 1 tane ağır yaralı bile yok. Meclisin bahçesine düşüyor bir bomba bir bomba da herkesin çok net bildiği geceleyin kapalı olan Başbakanlık ofisine düşüyor. Böyle bir şey olabilir mi ya isterse adam Meclis’in göbeğine oturtur.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ