Kamuoyu.org

Cilt sorunları son 30 yılda arttı

Cilt sorunları son 30 yılda arttı
  • EKONOMİ
  • 28 Mart 2018
  • Cilt sorunları son 30 yılda arttı için yorumlar kapalı
  • 130 KEZ OKUNDU

Acvit Kozmetik CEO’su İsmail Çetin, “İthal ve kimyasal içerikli kozmetiklerin insan vücudunda olumsuz etkileri ortadadır. Türk kozmetik ürünleri doğallığıyla ön plana çıkıyor. Dünyada Türk üretimi kozmetik ürünlerini kullanılsa hiçbir kimsede cilt sorunu ortaya çıkmaz” dedi.
Cilt sorunları son 30 yılda arttı

Acvit Kozmetik CEO’su İsmail Çetin, Türk kozmetik ürünleri hakkında açıklamada bulundu.  Çetin yaptığı açıklamada kimyasal içerikli kozmetik ürünlerin çeşitli cilt sorunlarına yol açtığını belirterek Türk üretimi kozmetik ürünlerine dikkat çekti. Çetin, “İthal ve kimyasal içerikli kozmetiklerin insan vücudunda olumsuz etkileri ortadadır.

Türk kozmetik ürünleri doğallığıyla ön plana çıkıyor. Dünyada Türk üretimi kozmetik ürünlerini kullanılsa saç ve cilt sorunu ortaya çıkmaz” dedi.

 KİMYASAL ÜRÜNLER HASTALIK SAÇIYOR

 İthal ve kimyasal içerikli kozmetiklerin insan vücuduna oldukça fazla oranda zarar  verdiğini belirten Çetin, ”Bu ürünlerin ekosistemi bozması, çevreye verdiği zararlar aşikârken, insan vücudunda başta saç dökülmeleri, cilt tahribatları, cilt kanserleri her geçen gün katlanarak artmaktadır. Ülkemizde artan cilt hastalıklarının en büyük sebeplerinin başında ithal ve kimyasal cilt ürünleri gelmektedir.

Ülkemizde son 30 yılı ele alacak olursak, cilt sorunlarının artması dolayısı ile yaşlanma oranı ve saç dökülmesi kırsaldan kente çok bariz fark etmektedir. Çünkü kırsala göre kentlerde kozmetik kullanım oranı çok fazladır” diye konuştu.

 CİLT SORUNLARI SON 30 YILDA ARTTI

Yaptıkları araştırmalar sonucu son 30 yılda cilt sorunu yaşayan kişi sayısının her geçen gün daha da arttığını dile getiren Çetin, “Büyükşehirlerde 3 bin kişi üzerinden yaptığımız araştırmada son 30 yılda cilt sorunlarının hızlı bir şeklide gösterdiğini gözlemledik. 1988’de şehirlerde cilt sorunu yaşayan ve çözüm arayan yüzde 30 iken, 2018 yılına baktığımızda bu oran yüzde 73’e varmıştır.  30 yılda yüzde 140 artmıştır.  Bu durum ithal ve kimyasal içeren kozmetik ürünlerinin ortaya koyduğu tablodur.

Son 30 yılın saçla ilgili kısmını ele aldığımızda ise,1998 yılında saç dökülme oranı yüzde 23 iken, bu oran 2018 yılında yüzde 68,5’e çıkmıştır. yüzde 300 artış göstermiştir. Aynı, ciltte olduğu gibi saç dökülmelerini ve sorunlarını meydana getiren çok köpüren, kostiği bol ithal ve kimyasal içeren şampuanlardır” ifadelerini kullandı.

 Çetin son olarak şunları kaydetti: “Dünya bizim kozmetik ürünlerimizi kullansa ne saç, ne de cilt sorunu yaşarlar. Acvit olarak biz saç ve cilt sorunlarını çözüyoruz. İthal ve kimyasal kozmetikler sorunu olmayana da saç ve cilt problemlerini çözmek yerine sorun oluşturmaktadır.”

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ