Kamuoyu.org

Cindereslilerin sıcak ekmeği Mehmetçik’ten

Cindereslilerin sıcak ekmeği Mehmetçik’ten
  • GÜNDEM
  • 09 Nisan 2018
  • Cindereslilerin sıcak ekmeği Mehmetçik’ten için yorumlar kapalı
  • 142 KEZ OKUNDU


Zeytin Dalı Harekatı ile teröristlerden temizlenen ’te, Türk Silahlı Kuvvetleri mobil fırın kurdu. Halkın ihtiyaçlarının karşılandığı fırında askeri personel çalışıyor. Fırında günde 6 bin ekmek üretiliyor


Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerden temizlenen ’in Cinderes beldesinde Mehmetçik, halkın ekmek ihtiyacını kurduğu mobil fırınla gideriyor.

Terörden arındırılan Cinderes’te Mehmetçik, bir yandan halkın güvenliği için mayın ve el yapımı patlayıcıları imha ederken, bir yandan da vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oluyor.

AA’nın haberine göre; Mehmetçik, bölgedeki fırınların aktif olmaması nedeniyle ekmek bulma sorunu yaşayan halkın sıkıntısına, belde merkezine mobil fırın kurarak çözüm oldu.

Tamamı askeri personelden oluşan 6 kişinin çalıştığı fırın günde 6 bin ekmek üretmeye başladı. Beldedeki bir okulun önüne kurulan mobil fırından sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez 150 gramlık ekmekler aile sayısına göre dağıtılıyor.

İki çocuğuyla ekmek almak üzere fırına gelen Ahmed Mustafa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cinderesliler olarak Türk askerinin bölgelerine gelmesinden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Terörden kurtuldukları için sevinçli olduklarını kaydeden Mustafa, “Türk askerinin gelmesiyle her şey güzel oluyor. Yemeğimiz, ekmeğimiz veriliyor. Yollarımız patlayıcılardan temizleniyor. Şu an çok rahat olduk. Daha önce her şey çok pahalıydı. Yollar kapalı olduğundan beldeye bir şey çok zor getiriyorduk. Zenginler bir şekilde istediğini alıyordu ama fakirler alamıyordu. Şu an herkes memnun. Her şey çok güzel olacak. Herkes, tarlasına, atölyesine, sanayisine işine dönecek inşallah.” ifadelerini kullandı.

Ailesine ekmek almak üzere fırına gelen 14 yaşındaki Yusuf Şükür de “Çok teşekkür ederiz Türkiye’ye. Herkes çok memnun.” dedi.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ