Kamuoyu.org

“Çocuk yaparsan bu hayatını karartabilir”

“Çocuk yaparsan bu hayatını karartabilir”
  • MEDYA MAGAZİN
  • 14 Ağustos 2017
  • “Çocuk yaparsan bu hayatını karartabilir” için yorumlar kapalı
  • 166 KEZ OKUNDU

Alternatif bir tedavi türü olan özellikle Hindistan’ın alt kıtasında ortaya çıkan antik bir sağlık sistemi. Beş bin yıllık bir geçmişi olan bu sağlıklı yaşam sistemiyle girdiği programında tanışan , sonrası paylaşımda bulundu.

Oyuncu Ezgi Mola, geçtiğimiz günlerde bir otelin düzenlediği detoks kampına girmiş ve burada çektiği videoları da takipçileriyle paylaşmıştı. Verdiği kilolar sonrasında farklı bir görüntüye kavuşan Ezgi Mola detoks tedavisi sonrası bu defa yeni bir detoks sürecine girdi. Detoksun kilo vermek için olmadığını söyleyen Mola, aynı zamanda Ayurveda tedavisi de gördü. Sri Lankalı bir Ayurveda uzmanının kontrolünde bu süreyi tamamlayan Ezgi Mola, tedavi sonrasında uzunca bir paylaşımda bulundu. Seth adındaki Ayurveda doktorunun kendisiyle ilgili şaşırtıcı tespitlerde bulunduğunu da söyleyen Mola şunları paylaştı:

Ezgi Mola İnstagram“Son 10 günümü bu beyin yanında geçirdim. Seth Sri Lankalı bir Ayurveda doktoru. 6 yıllık tıp eğitimini almış bir doktor yani. Muayenesini nabız dinleyerek yapıyor, bana ve farklı rahatsızlıkları olan arkadaşlarıma bizzat şahit olduğum şekilde problemlerimizi söylemese belki de inanmazdım bu duruma… Bendeki kilo alma verme konusu çok şekilci bir hal aldı ya -en azından ben kendime dışardan baksam kesin böyle derdim- bel ve dizlerime ağırlığım baskı yapmasın diye uğraştığım bir konuyken Seth bana demesin mi senin siyatiğin de var ve özen göstermezsen hele bir de çocuk yaparsan bel fıtıkların ve siyatiğin hayatını karartabilir. Ben de -amacı zayıflamak olmayan bir detox tedavisine başladım ve bu 10 günlük süreç şahane geçti … Sevgili Dr. Seth her şey için teşekkürler…Ve umarım hiç biriniz sağlık sorunu yaşamazsınız, kendinize iyi bakın ve lütfen kıymet verin… “Ne bu Ayurveda” diyenler için Google’dan araştırdığım ilk cümleleri size kopyalamak istedim: Ayurveda ve Ayurvedik Tıp Hindistan’ın alt kıtasında ortaya çıkan antik bir sağlık sistemidir. Günümüzde Hindistan, Nepal ve Sri Lanka’da uygulanmaktadır. Çin ve Tibet tıp sistemleri üzerinde etkileri olmuştur. Ayurveda veya ayurvedik tıp ilk olarak Hindistan’da ortaya çıkmış ve 5.000 yıldan fazla bir süredir kullanılan bir sağlıklı yaşam sistemidir. Ayurveda sağlıklı yaşam uygulamalarıyla ( masaj, meditasyon, yoga, diyet ve bitkisel çözümler ) hastalıkları önleme ve tedavi etmeye yönelik bir uygulamadır. Ayurveda vücudu bir bütün olarak görür. Ayurveda sadece kişinin fiziksel problemlerini tedavi etmez. Ayrıca sağlığını geliştirmek için yaşam şekli uygulamalarını da değiştirir.”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ