Kamuoyu.org

Çocuklarını Boğarak Öldüren Anne’ye 50 Yıl Hapis.

Çocuklarını Boğarak Öldüren Anne’ye 50  Yıl Hapis.
  • GÜNDEM
  • 16 Haziran 2017
  • Çocuklarını Boğarak Öldüren Anne’ye 50 Yıl Hapis. için yorumlar kapalı
  • 191 KEZ OKUNDU

, 5 yaşındaki oğlu Muhammet ve 5 aylık kızı ’yi boğarak öldürmüştü.

Bağcılarda 5 ay önce biri 5 aylık bir diğeri 5 yaşında olan çocuklarını boğarak öldürdü iddiasıyla tutuklanan 26 yaşındaki Hatice Tiryaki hakkında soruşturma tamamlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı sanık Hatice Tiryaki’nin “Akrabayı kasten öldürmek suçundan” 50 yıl hapis istendi.

Olayı Anlattı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre olay bu şekilde olmuş. “4 Şubat 2017 tarihinde Hatice Tiryaki 5 aylık kızını ve 5 yaşındaki oğlunu boğarak öldürdü. Hatice Tiryaki, olayın ardından abisini arayarak olayı bildirdi. Abisi, annesi ile birlikte evine gitmesi için dışarı çıktı. Sokağın başına geldiğinde Hatice Tiryaki’yi kaldırımda yatar vaziyette gördü. Abisi evin anahtarını Hatice Tiryaki’den aldıktan sonra olayın gerçekleştiği eve girdi. İçeri giren abisi yeğenlerini yan yana hareketsiz cansız yatmakta olduğunu gördü.

“Yeşil Adam Çocuklarını Öldürürsen Onlar İçin En İyisi olur” diyordu.

Hatice Tiryaki’nin alınan ifadesinde ise “ Eşimle 7 yıldır evliyiz, eşimle aramızda bazı sorunlar vardı. Çocuklarda hastaydı. Yaklaşık 3 aydır “Yeşil Adam” görüyorum. Muhammet bana annem ben iğne vurulmak istemiyorum diyordu. Yeşil adam bana çocuklarını öldürürsen onlar için en iyisi olur, iğne de vurulmazlar diyordu. Kendime geldiğimde kendimi banyoda buldum. Hemen kendimi sokağa attım ve ağabeyimi arayıp çocuklara bir şey oldu ve ben hatırlamıyorum. Onlar da bakmışlar çocuklarım ölmüş. Ben olay anını hatırlamıyorum. Eşimin beni evden çıkarmamasından dolayı benim psikolojim bozuldu. Kendimi iyi hissetmiyorum diye konuştu.

EŞİ: İşlerimin Yoğunluğundan Tedavi de Ettiremedim.

Hatice ile 2010’dan beri evliyiz. İkinci çocuklarının dünyaya gelmesiyle eşimi ruhsal sıkıntılarının olduğunu hissetmeye başladım. Ancak işlerimin yoğunluğundan dolayı tedavi ettiremedim.

50 Yıl Hapis Cezası İstendi.

İddianamede Hatice Tiryaki’nin “ Akrabayı kasten öldürmek “ suçundan ikişer kez 25 yıl hapis cezası istedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ