Kamuoyu.org

Cumhurbaşkanı’ndan Alman Gazeteciye Sert Cevap

Cumhurbaşkanı’ndan Alman Gazeteciye Sert Cevap
  • GÜNDEM
  • 09 Temmuz 2017
  • Cumhurbaşkanı’ndan Alman Gazeteciye Sert Cevap için yorumlar kapalı
  • 197 KEZ OKUNDU

Cumhurbaşkanı , ziyareti öncesi gazetesi Die Zeit’in Yayın Yönetmeni’ne “Çok sayıda insanın işinden atıldığından neden bahsetmiyorsun. Bunu yayınlayacaksın, silmek yok.” şeklinde çıkıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 ziyareti öncesi Alman Gazetesi Yayın Yönetmeni Giovanni di Lorenzo’ya konuştu. Erdoğan’ın verdiği röportajda diktatörlük tartışması yaşandı. Erdoğan Alman gazeteciyi sorularıyla sıkıştırdı.

“Alman Basını Neden Bana Diktatör Diyor”

Erdoğan’ın “Alman basını neden beni diktatör olarak görüyor?” sorusunu yanıtlayan Alman gazeteci, 15 Temmuz’da darbeye kalkışan FETÖ üyelerini ve PKK terör örgütüyle ilişkisi tespit edildiği için tutuklanan Deniz Yücel isimli Alman medyasına çalışan ismi savunarak, “Deniz Yücel ve Meşale Tolu gibi Alman gazeteciler hala hapiste ve kimse neden hapiste olduklarını bilmiyor. Ve Yücel hücre hapsinde tutuluyor. Çünkü on binlerce kişi geçen yaz yaşanan darbe girişimi şüphelisi olarak işlerini kaybetti.” dedi.

Buna karşılık Erdoğan, “Aldığınız bilgi yanlış. Ve bu yanlış bilgiye dayanarak yanlış varsayımlar geliştiriyorsunuz. Binlerce kişinin bizim cezaevlerinde olduğunu, işlerini kaybettiklerini söylüyorsun. Sana şunu söylemek isterim: Doğu ve Batı Almanya yeniden birleştiğinde, kaç insanın işini kaybettiğini biliyor musun? 500 binden fazla.” yanıtını verdi.

“Bunu Yayınlayacaksın Tamam mı Silmek Yok”

Cumhurbaşkanı Erdoğan bunun üzerine “Şu anda rakamları kontrol etmem mümkün değil ancak yasalar ve hukuk kuralları çerçevesinde işleyen prosedürler vardı” yanıtını veren Alman gazeteciye “Bundan niye bahsetmiyorsun, çok sayıda insanın işinden atıldığından? Bunu yayınlayacaksın tamam mı, silmek yok” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ