Kamuoyu.org

Deprem Uzmanından Korkutan Yorum!

Deprem Uzmanından Korkutan Yorum!
  • GÜNDEM
  • 21 Temmuz 2017
  • Deprem Uzmanından Korkutan Yorum! için yorumlar kapalı
  • 133 KEZ OKUNDU

Ömür Varol’un programına telefonla bağlanan uzmanı Prof. Övgün Ahmet Ercan, “ gündüz saatlerinde olsa şimdi denizden teknelerle ceset topluyor olacaktık” dedi.

Beyaz TV ekranlarında Ömür Varol‘un sunumuyla ekrana gelen ‘Beyaz Gazete’ programına telefonla bağlanan deprem uzmanı Prof. Övgün Ahmet Ercan, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

“Deprem Öğlen Saatlerinde Olsa…”

“Bu deprem sevecen bir deprem, şansımız varmış” diye konuşan Ercan, depremin gündüz saatlerinde olması halinde felaket yaşanacağını belirterek, “Deprem sonrası Gökova Körfezi 1-1.5 metre göçtü. Bu göçüntü sırasında deniz dalgaları kıyıya vurdu. Kıyı kesiminde sandalları devirdi. Milyonlarca tonluk bir güçten bahsediyoruz. Deprem öğlen saatlerinde olsa şimdi denizden teknelerle ceset topluyor olacaktık” dedi.

 Depremini Tetiklemez”

“Bu deprem, Marmara Depremini tetikler mi?” sorusuna da cevap veren Ercan, “Asla tetiklemez. Hiçbir ilgisi yok. Gökova Körfezi‘ndeki deprem bir çöküntü depremi. Marmara Bölgesi fayları ise Kuzey Anadolu faylarıyla bağlantılıdır. “İlgisi yok” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ