Kamuoyu.org

DGS Sonuçlerı Ne Zaman Açıklanacak!

DGS Sonuçlerı Ne Zaman Açıklanacak!
  • EĞİTİM
  • 23 Temmuz 2017
  • DGS Sonuçlerı Ne Zaman Açıklanacak! için yorumlar kapalı
  • 166 KEZ OKUNDU

Dikey Geçiş Sınavı () için geri sayım sona erdi. Sabah saat 10:00’da start verilen 140 dakika sürdü ve saat 12:20’de sona erdi. Binlerce adayın ter döktüğü sonuçlarının ?

soruları ne zaman açıklanacak sorusuna sınav merkezi net bir açıklama yapmadı. Sınav, Pazar günü yapılıyor. Bir sonraki hafta sınav sorularının yayınlanması bekleniliyor. 2016 yılında sınava dair sorular ve cevaplar için sınav merkezi sadece sınavın yüzde 10’luk bölümünü paylaştı. DGS sonuçları için sınav merkezi resmi bir açıklama yaptı. 2017 DGS sonuçları 14 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacaktır.

SON SINIF ÖĞRENCİSİ

Sınava dair en çok merak edilen soru, son sınıf sorusu oldu. Ön lisans bölümünde son sınıfta okuyan öğrenci sınava girebilir mi sorusuna, kurumun verdiği cevap: Yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvurabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ