Kamuoyu.org

DGS tercihleri için son günler! DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS tercihleri için son günler! DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
  • GÜNDEM
  • 13 Eylül 2018
  • DGS tercihleri için son günler! DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? için yorumlar kapalı
  • 111 KEZ OKUNDU

ÖSYM tarafından 7 Eylül'de başlatılan 2018 tercih süreci 14 Eylül'de son bulacak. tercihleri için son viraja girilirken henüz tercih işlemlerine başlamayan çok sayıda kişi, tercih işleminin nasıl ve nereden yapıldığını araştırıyor. Öte yandan tercihlerini tamamlayan kişiler, tercih sonuçlarının ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki, tercihi nasıl yapılır? tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
DGS tercihleri için son günler! DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin örgün ve açıköğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için düzenlenen DGS’nin tercih işlemleri yarın son bulacak. ÖSYM AİS ekranı üzerinden yapılan tercih işlemini tamamlayan kişiler ise , “ ne zaman açıklanacak?” sorusuna yanıt arıyor. İşte, merak edilen detaylar…

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih işlemleri 7 Eylül’de ÖSYM tarafından başlatıldı. Aldıkları puanlar kapsamında tercih yapmak isteyen adaylar, işlemlerini ÖSYM’nin AİS sistemi üzerinden gerçekleştirecek. Aday İşlemleri Sistemine girmek için şifreye sahip olan ya da  E-Devlet üzerinden giriş ile gerçekleştirilebilecek.

DGS TERCİHİ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tercih işlemini yapan adaylar, tercih süresi içinde tercihlerinde değişiklik yapabilecek. Adayların tercih için toplam 30 tercih hakkı bulunuyor. 30 tercih hakkının tamamının adaylar tarafından doldurulma zorunluluğu bulunmuyor.

2018 DGS TERCİH KILAVUZU

DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

14 Eylül’de tamamlanacak olan DGS tercihlerinin ardından, DGS tercih ya da bir diğer ifade ile yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Konu hakkında ÖSYM’den yapılan bir açıklama yok, bu hususta bir gelişme olduğu takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.

 

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ