Kamuoyu.org

Din Dersi 2 Saate Çıktı.

Din Dersi 2 Saate Çıktı.
  • EĞİTİM
  • 14 Haziran 2017
  • Din Dersi 2 Saate Çıktı. için yorumlar kapalı
  • 181 KEZ OKUNDU

9’uncu sınıftan başlamak üzere olan zorunlu uygulanacak yeni düzenlemeye göre, liselerde zorunlu olan haftalık ders saati 1’den 2’ye çıkartılıyor.

10’uncu sınıfta haftada 2 saat felsefe dersi gelirken Anadolu lisesinde haftalık 3 saat olan biyoloji 2 saate indi. İnkılap tarihi ve Atatürkçülük dersi de  12’inci sınıfa alındı. Milli Bakanı Haziran ayında Tebliğler Dergisi yayımladı. Anadolu ve Fen liseleri olmak üzere orta öğretim kurumlarında yer alan din kültürü ve ahlak bilgisi dersi bütün sınıf düzeylerinde 1’den 2 saate çıktı. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Tarihi 11’inci sınıfta zorunlu olarak eski sisteme göre devam ediyordu. Artık öğrenciler bu dersi 12’inci sınıfta görecekler.

Eskiden ve hala süren Felsefe dersi sadece 11’inci sınıfta olan bu ders artık fen ve Anadolu ve mesleki teknik liselerinde 10’uncu sınıfta da haftada 2 saat görülecek. Anadolu ve fen liselerinde 9’uncu ve 10’uncu sınıfta görülen tarih dersi 11’inci sınıfta da 2 saat olarak görülecek.

Anadolu liselerinde 9 ve 10’uncu sınıflarda haftada 3 saat olan biyoloji 2 saate düşürüldü. Mesleki ve Teknik liselerinde de 3 saat olan biyoloji dersi 2 saate indirildi. Anadolu, fen ve mesleki teknik liselerinde görsel sanatlar müzik dersinin saati 1’den 2 ‘ye çıktı. Anadolu liselerinde olan yabancı dili ders saati 6’dan 4’e indirildi.

Hazırlık sınıfı bulunan Anadolu Liselerinde sınıfında bilgisayar bilimi ders zorunlu oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ