Kamuoyu.org

Diyabet için akıllı çorap

Diyabet için akıllı çorap
  • SAĞLIK
  • 04 Nisan 2018
  • Diyabet için akıllı çorap için yorumlar kapalı
  • 147 KEZ OKUNDU


ABD’de diyabetin neden olduğu ayak ülserini önlemek için akıllı çorap geliştirildi. Akıllı çoraplar, ayağın ısısını ölçerek kullanıcının akıllı telefonuna uyarı mesajı gönderiyor


Diyabetin neden olduğu ayak ülserini önlemek için geliştirilen akıllı çoraplar, ayağın ısısını ölçerek kullanıcının akıllı telefonuna uyarı mesajı gönderiyor.

Vatan gazetesinde yer alan habere göre; San Fransisco’da bir girişim şirketi olan Neurofabric, diyabet hastalarının ayak ısılarını ölçerek akıllı telefonla entegre uygulamaya uyarı gönderdiği bir akıllı çorap üretti.

Doğrudan kumaşa dokunan mikro sensörlere sahip ilk tekstil ürünü olma özelliğı taşıyan akıllı çorap, ayakların altındaki 6 önemli lokasyondan ayak ısısını ölçerek sıcaklık verilerini bluetooth üzerinden akıllı telefona kablosuz olarak iletiyor. Akıllı telefonu olmayan kullanıcılar da dijital web portalı Siren Hub’tan sağlık konrollerini online olarak gerçekleştirebiliyorlar. Şirket, kulllanıcılarına e-posta yoluyla bildirim seçeneği de sunuyor.

 

 

 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ