Kamuoyu.org

Dizi Senaryosu Gibi Olayda Mutlu Son “Karıştırılan Çocuklar Birlikte Büyüyecek”

Dizi Senaryosu Gibi Olayda Mutlu Son “Karıştırılan Çocuklar Birlikte Büyüyecek”
  • GÜNDEM
  • 08 Ağustos 2017
  • Dizi Senaryosu Gibi Olayda Mutlu Son “Karıştırılan Çocuklar Birlikte Büyüyecek” için yorumlar kapalı
  • 130 KEZ OKUNDU

4 yıl önce hastanede karıştırılan iki biyolojik ailelerine teslim edildi ve artık birlikte büyüyecekler.

Trabzonlu Yusuf-Selma K. ve Adıyamanlı Selahattin-Meryem D. Çiftleri 2013 yılında aynı gün aynı hastanede bebekleri dünyaya geldi. Bebekler hastane de karıştı. Olaydan haberleri olmayan aileler bebeklerini alıp memleketlerine geri döndüler. Olay 4 yıl sonra Trabzonlu Yusuf K.’nın eşine boşanma davası açması ve DNA testi sonucunda E.’nin ailenin çocuğu olmadığı ortaya çıktı. Trabzonlu hemen hastaneye başvurdu.

  çocukları gerçek ailelerine teslim etme kararı verdi.

Hastane araştırma yaptı ve Trabzonlu çiftin çocuklarını Adıyamanlı aileye verildiği ortaya çıktı. Her iki aile de mahkemeye başvurdu. Mahkeme her iki ailenin de sürekli görüşmesini tavsiye etti ve 4 yaşındaki çocukların gerçek ailelerine teslim etme kararı verdi. Mayıs ayında çocuklar gerçek ailelerine verildi. Öz evlatlarına kavuşmalarına rağmen büyüttükleri, alıştıkları öz çocukları gibi gördükleri evlatlarına kalan aileler daha fazla hasretlerine dayanamayıp aynı şehir de yaşayıp çocuklarını birlikte büyütme kararı aldılar.

Trabzonlu aile ’a taşındı.

Temmuz ayında C.’nin dedesinin tayinini Adıyaman’a istemesi sonucu Trabzonlu aile Adıyaman Merkeze taşındı. Adıyamanlı aile ise Adıyaman’ın Besni ilçesinde yaşıyordu ve onlarda Trabzonlu ailenin oturduğu mahalleye taşındı.

cocuk

Artık çocukların iki ailesi var.

Çocukların geleceği için aynı şehirde yaşama kararı aldığını söyleyen Selahattin D., “Mahkemenin çocukları biyolojik ailelerine teslim edilmesi kararından sonra çok zor bir dönem geçirdik. Öz çocuklarımıza kavuştuk. Ancak öz çocuğumuz gibi büyüttüğümüz çocuğumuzdan kopmak da çok zor geldi. Öz çocuğum gece uyanıp ’daki annesini özlüyordu. Eşim de 4 yıl boyunca büyüttüğü çocuğumuzu özlüyordu. Hem çocuklarla sık sık görüşmek için hem de çocukların gelişimi ve psikolojisi için aynı şehirde yaşama kararı aldık. Bunun üzerine ’daki aile Adıyaman’a taşındı. Ben de Besni’den 80 kilometre uzaktaki Adıyaman’a taşındım” dedi. Aynı şehir de yaşamaya başladıklarından beri çocuklarının psikolojisinin de iyiye gittiğini söyleyen Selahattin D., “Aynı şehirde yaşadığımızdan beri her iki aileyi de gördüğü için çocukların psikolojisi düzelmeye başladı. Aynı şehirde yaşamak bizim için de iyi oldu. Böylece çocukları sık sık görebiliyoruz. Her iki çocuk da bana ‘Baba’ diyor. Her iki çocuk da eşime ‘Anne’ diyor. Çocukların iki ailesi oldu. Çocuklar beraber büyüyecek” dedi.

Birlikte oynuyorlar.

Gerçek ailelerine teslim edildiğinden beri çocukların psikolojik destek aldığını da söyleyen baba Selahattin D. “Şu anda her iki aile sık sık bir araya gelip çocuklarla hasret gideriyoruz. Çocuklar beraber oyun oynuyorlar. Çocuklar şu anda psikolojik destek alıyor. Ben bu olaydan önce Besni’de yaşıyordum. Şimdi çocukların geleceği için iş yerim Beni’de olmasına rağmen Adıyaman’a taşındım. Her gün Adıyaman-Besni arası git gel yapıyorum. 80 kilometre gidip geldiğim için çocuklara çok vakit ayıramıyorum. Adıyaman’a uygun bir iş bulursam hem bizim için, hem de çocuklar için daha iyi olacak. İş konusunda yetkililerden yardım istiyorum” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ