Kamuoyu.org

Doğu Anadolu Bölgesi’nde Sibirya Soğukları Hayatı Felç Etti!

Doğu Anadolu Bölgesi’nde Sibirya Soğukları Hayatı Felç Etti!
  • GÜNDEM
  • 11 Aralık 2017
  • Doğu Anadolu Bölgesi’nde Sibirya Soğukları Hayatı Felç Etti! için yorumlar kapalı
  • 316 KEZ OKUNDU

aylarının gelmesiyle birlikte havalardan en çok nasibini alan bölge oldu. Erzurum’da sıcaklığı eksi 25 olarak ölçülürken birçok bölge tamamen ile kaplandı.

Doğu Bölgesi’nde soğuk hava etkisini sürdürüyor. Hava sıcaklığı Erzurum’de eksi 25 derece olarak ölçüldü. Aşırı soğuk sebebiyle şehirde araçların mazot depoları dondu, klimayla ısıtmalı otobüs duraklarının camları buzla kaplandı.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, bölgede havanın bölge genelinde az bulutlu ve açık geçeceği düşünülüyor.

Sıcaklığın mevsim normallerinde seyretmesi beklenen bölgede, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus görüleceği tahmin ediliyor.

Bölgede, gece en düşük hava sıcaklığı Erzurum’da eksi 25, Kars ve Ardahan’da eksi 24, Ağrı’da eksi 20, Iğdır’da eksi 6 ve Erzincan’da eksi 5 derece ölçüldü.

“SİBİRYA’YA DÖNEN ERZURUM’DA KLİMALI DURAKLARIN CAMLARI BUZ TUTTU”

Sabah saatlerinde yoğun sis sebebiyle görüş mesafesinin 5 metreye kadar düştüğü Erzurum’da, hissedilen ayaz dondurdu. Şehirde mazot depoları donan araçlarını çalıştırabilmek için vatandaşlar uzun süre teneke içerisinde ateş yaktı.

Son günlerde meydana gelen soğuk havanın araçların mazot depolarını dondurduğunu ifade eden Ahmet Taşkın isimli traktör şoförü, “Çözüm olarak ateş yakarak depoyu ısıtıyoruz. Bu da aynı zamanda tehlikeli. Depo ateş alabilir. Fakat yapabilecek başka çözüm yok. Erzurum çok soğuk” şeklinde konuştu.

Erzurum’da geceleri eksi 25 dereceyi bulan soğuk sebebiyle klimayla ısıtmalı otobüs duraklarının camları buzla kaplandı. Duraklardaki ısıtmanın belirli bir derecede çalıştığını fakat havanın çok soğuk olması dolayısıyla camların buzla kaplandığını söyleyen Erzurumlular, “Kışın Erzurum Sibirya’yı aratmıyor. Yaşam oluyor” dediler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ