Kamuoyu.org

Doğum Kontrol Hapına Dikkat!

Doğum Kontrol Hapına Dikkat!
  • KADIN
  • 28 Temmuz 2017
  • Doğum Kontrol Hapına Dikkat! için yorumlar kapalı
  • 243 KEZ OKUNDU

Doktorların olarak verdikleri ve sırayla gelen ölüm haberlerinden sonra birçok ülkede yasaklanan akne ilacı 21 yaşındaki bir kızı öldürüyordu.

21 yaşındaki kızı, doğum kontrol hapı olarak kullanılan akne ilacı yüzünden ölümden dönen politikacı baba, ilaçla ilgili yeni bir düzenleme getirilmesi konusunda kampanya başlattı. Dehşet verici olay Avustralyalı politikacı ‘in kızı Elanor‘un başına geldi. Daily Telegraph‘ın haberine göre Sri Lanka‘da tatil yaptıkları sırada genç kadın baldır ağrısından şikayet ediyordu. Ağrıları bir gecede kötüleşen Elanor 4 saat süren yolun sonunda hastaneye vardığında derin ven trombozu (bacakta ) teşhisi konuldu.

Üstelik kan pıhtılaşmanın sebebi ciddi akne sorunlarını tedavi etmek için üretilen ancak doktorların doğum kontrol hapı olarak yazdığı ilaçtı. Bazı ülkelerde yasaklanan ilaç dünya çapında onlarca ölümle sonuçlandı.

Kızının hayatta olduğu için şanslı olduğunu söyleyen Julian Hill kan pıhtılaşmasına neden olan ilaçla ilgili yeni bir düzenleme getirilmesi için bir kampanya başlattı. Elanor yaşadığı talihsiz olaydan 6 ay sonra hala kan sulandırıcı kullanıyor ve 2 yıl boyunca kompresyon çorabı giymesi gerekiyor.

babası-ve-kızı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ