Kamuoyu.org

Doktorlar Epilepsi Hastası Kadir’e Umut Olamıyor

Doktorlar Epilepsi Hastası Kadir’e Umut Olamıyor
  • SAĞLIK
  • 15 Ağustos 2017
  • Doktorlar Epilepsi Hastası Kadir’e Umut Olamıyor için yorumlar kapalı
  • 186 KEZ OKUNDU

2 yaşındaki Kadir’in önce hastası olduğunu daha sonra beyninde, kalbinde ve gözünde bulunduğu öğrenildi.İki ayrı hastaneye giden gözü yaşlı aile doktorlardan “Ameliyat çok riskli, yapamayız” yanıtı aldılar. Şimdi ise yeni bir umut peşinde koşuyorlar.

Aydın‘ın İncirliova’ya bağlı İSafakılar Köyü’nde ikamet eden ve çiftçilikle uğraşan Günay ve Sermin Kaya’nın 2 yaşındaki oğulları Kadir Kaya’ya Adnan Menderes Üniversite Hastanesi’nde epilepsi teşhisi kondu. Kadir’in epilepsi yüzünden geçirdiği krizler sıklaşınca hastaneye giden çift, acılarını katlayan bir daha aldı. Kadir’in beyninde, kalbinde ve gözünde tümör olduğu anlaşıldı. Hem Adnan Menderes’teki hem de sonradan götürdükleri ’ndeki doktorlar içerdiği yüksek riske dikkat çekerek ameliyat yapılamayacağını söylediler.

Kaya çifti şimdi hayatlarının en zor, en acı çelişkisiyle karşı karşıya. Bir yandan bir ameliyatın taşıdığı riskleri ve doktorların bu konudaki çekincelerini anlıyorlar. Ancak diğer yandan da Kadir günden güne kötüleşip gözlerinin önünde eriyor.

Oğlunun günde 6 kez geçirdiği epilepsi krizlerini azaltmak için 8 ilaç kullandığını belirten baba Günay Kaya, “Bizim isteğimiz 3. kez farklı bir doktora gitmek ve tedavi için başka bir şansımız var mı onu öğrenmek” diyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ