Kamuoyu.org

Donald Trump’a Protesto!

Donald Trump’a Protesto!
  • DÜNYA
  • 16 Ağustos 2017
  • Donald Trump’a Protesto! için yorumlar kapalı
  • 178 KEZ OKUNDU

Başkanı , iki günlük programı kapsamında bulunduğu ’ta, ikinci gününde de edildi.

Başkan Trump’ın New York‘a geldiği bir gün öncesine göre daha küçük grupların oluşturduğu göstericiler, Trump’ın kaldığı Trump Tower‘a üç sokak  ötedeki 54 ile 53. sokaklar arasında toplandı. Solcu gruplardan oluşan göstericiler, Trump’ın görevinden  azledilmesini de içeren sloganlar attı. Az sayıdaki Trump destekçisinden oluşan grup ise tüm yasa dışı göçmenlerin sınır dışı edilmesi isteklerini sloganla dile  getirdi.

ABD‘de geçen pazar gününden itibaren ırkçılık ve savaş karşıtı  gösteriler ülke genelinde azalarak devam ederken, Kuzey ‘nın Durham  kentindeki göstericiler dönemine ait bir heykeli yıktı. Bu arada, ‘nın Birmingham kentinde de “Charlottesville kentiyle dayanışma mitingi” yapıldı.

protesto

Göçmenlik protestosu

New York Göçmen Koalisyonu (NYIC) adlı sivil toplum kuruluşunun  öncülüğünde Trump Tower yakınında toplanan küçük bir grup da Trump’ın “Çocukluk  Çağında Gelenleri İçin Ertelenmiş Eylem” (DACA) programını feshetme ihtimaline  karşı bir protesto gösterisi düzenlendi.

ler gösteride, “New York göçmenlere sahip çıkmaya söz veriyor”,  “Onlar dursun, sen git”, “New York göçmenler için adalet istiyor” ifadelerinin  yer aldığı dövizler taşıdı. DACA programı, ABD‘ye çocukken aileleri tarafından yasa dışı bir  şekilde getirilen Kaçak göçmenlerin korunmasını amaçlıyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ