Kamuoyu.org

Dünya Markalarında Koliform Şoku!

Dünya Markalarında Koliform Şoku!
  • SAĞLIK
  • 29 Haziran 2017
  • Dünya Markalarında Koliform Şoku! için yorumlar kapalı
  • 192 KEZ OKUNDU

ve Nero gibi dünya markalarından alınan örneklerinde koliform bakteriler bulundu. Bakteri direkt hastalık oluşturmamasıyla birlikte diğer bakterilerin hastalık oluşturmasına zemin hazırlıyor.

Sputnik’in bir televizyon programından öğrenildiği kadarıyla BBC, Nero ve Starbucks başta olmak üzere tüm kahve markalarını inceledi. Sonuçlar, ’nin 7/10, ve Starbucks’ın ise 3/10 oranında koliform bakteri içerdiğini gösterdi. Koliform bakteriler diğer bakterileri tetiklediği için insanlar için tehlikeye yol açıyor.

İngiltere Çevre Sağlığı Ensitütüsü’nden Tony Lewis, bu oranlarla ilgili endişeli olduğunu dile getirdi. Bu bakterilerinin son derece tehlikeli olduğunu ve hiçbir şeyde hiçbir şekilde bulunmaması gerektiğini söyledi.

MÜŞTERİ SAĞLIĞININ ÖNEMİ

Starbucks sözcüsü bu sorunu son derece ciddiye aldıklarını ve müşteri sağlığının en önemli şey olarak benimsediklerini söyledi. Dünyanın dört bir yanındaki çalışanlarını sürekli güncellenen hijyen eğitimlerinden geçirdiklerini belirten sözcü bu iddiaları dikkate alacaklarını ve araştıracaklarını da sözlerine ekledi. Costa ve Caffe Nero sözcüleri de araştırmalar yapacaklarını ve buzun tutulması için yeni bir malzeme kullanacaklarını belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ