Kamuoyu.org

e-Okul giriş nasıl yapılır? Veli Bilgilendirme Sistemi ile sınav sonuçları görüntüleme!

e-Okul giriş nasıl yapılır? Veli Bilgilendirme Sistemi ile sınav sonuçları görüntüleme!
  • GÜNDEM
  • 09 Nisan 2018
  • e-Okul giriş nasıl yapılır? Veli Bilgilendirme Sistemi ile sınav sonuçları görüntüleme! için yorumlar kapalı
  • 232 KEZ OKUNDU


giriş ekranı, yazılı sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrenciler ve veliler tarafından ziyaret ediliyor. ile birlikte öğrenciler ve veliler, dahil birçok eğitim bilgisini görüntüleyebiliyor. Peki girşi nasıl yapılır?


Yazılı sınavların gerçekleştirilmesiyle birlikte milyonlarca öğrenci ve veli, sınav sonuçlarını görüntülemek ve ortalamalarını kontrol etmek için e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapıyor. Sistemden sınav sonuçlarını görüntülemek isteyen, ancak sisteme nasıl giriş yapacağını bilmeyen vatandaşlar da “e-Okul giriş nasıl yapılır?” sorusuna yanıt arıyor. Peki e-Okul giriş nasıl yapılır? Sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

e-OKUL GİRİŞ NASIL YAPILIR?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanmış olan “https://eokulyd.meb.gov.tr/” adresine gitmek gerekmektedir. Ardından sağ tarafta yer alan Veli Bilgilendirme Sistemi ekranında sizden istenen bilgileri yazmalısınız. Bu bilgiler öğrenci T.C. Kimlik Numarası, öğrenci okul numarası ve güvenlik kodudur.

e-OKUL VBS GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu aşamadan sonra sisteme giriş için ikinci aşama ekrana gelecektir. Bu bölümde de öğrencinin kimlik ve eğitim bilgileri sorulacaktır. Burada sorulacak olan sorulardan bazıları öğrenci doğum günü veya tarihi, öğrencinin okuduğu şube, öğrenci resmi, öğrenci kimlik bilgileri ve doğum yeridir. Bu bilgiler de doğru girildiği takdirde sistem açılır ve öğrencinin tüm eğitim bilgileri görüntülenebilir.

 

Kaynak:HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ