Kamuoyu.org

Ekranı kırık telefonun desen kilidini açma işlemi nasıl yapılır?

Ekranı kırık telefonun desen kilidini açma işlemi nasıl yapılır?
  • TEKNOLOJİ
  • 17 Temmuz 2018
  • Ekranı kırık telefonun desen kilidini açma işlemi nasıl yapılır? için yorumlar kapalı
  • 205 KEZ OKUNDU

Ekranı kırılan Android telefonunuzun desen kilidini açmak ya da telefonunuzdaki veriyi kurtarmak zor olabilir. Ekranı kırılan cihazınızdaki verilerinizi kullanabilmek ve desen kilidinizi açabilmek için bu yolları izleyin.

Android ekranınızı kırdıysanız ve kilitli ise cihazın verilerine erişmek için kilidini açamazsınız. Android telefonunuzun desen kilidini açmanın iki olası yolunu kolayca deneyebilirsiniz.

Android Control Programı ile Bağlanma

Bu tarz durumlarda telefonun ekranı olmadan çalışmasını sağlayacak ve bilgisayar ile müdahaleyi mümkün kılacak bir uygulama olan Android Control, kullanıcılarına verilerini kurtarma imkanı sunuyor.

Telefonu USB hata ayıklama modunda açtıktan sonra ADB isimli root’lama aracını telefona yüklemeniz gerekiyor. Paylaşımlı bir Google Drive klasöründen Android Screen uygulamasını alıp bilgisayarınızda çalıştırın. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra ekranı kırılan cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınızda telefonunuzun ekranını artık bilgisayarınızda görebileceksiniz. Böylece telefonunuzun hafızasındaki önemli verileri artık bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz.

OTG Kablosu ile Telefone Fare Bağlama

Bu yöntem ile telefonunuzu fare ile çok performanslı olmasa da kullanabilirsiniz. OTG üzerinden fare ile telefonunuzu kontrol etmeniz mümkün ancak telefonunuzu OTG desteği olması gerekmektedir. Bazı eski model akıllı cihazlarda OTG desteği olmayabiliyor.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ