Kamuoyu.org

Elon Mask’ın Anıtkabir Paylaşımları.

Elon Mask’ın Anıtkabir Paylaşımları.
  • TEKNOLOJİ
  • 09 Kasım 2017
  • Elon Mask’ın Anıtkabir Paylaşımları. için yorumlar kapalı
  • 331 KEZ OKUNDU

Cumhurbaşkanı ’ın dün Beştepe’de kabul ettiği dünyaca ünlü iş adamı, elektrikli pazarının öncü ismi Tesla Motor’un CEO’su Elon , ’i ziyaret etti. , İki saat içerisinde iki fotoğraf paylaştı. ’ün mozolesine çiçek bırakan , “Çiçek koydum. Üç kırık kaburga, delik akciğer ve o yine de savaştı” yorumunu yaptı.

Dün tüm gözler Cumhurbaşkanı ve dünyaca ünlü iş adamı, pazarının öncü ismi Tesla Motor’un CEO’su Elon Musk görüşmesindeydi. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, görüşmede Türksat 5A ve 5B uydularının uzaya fırlatılmasının yanı sıra elektrikli otomobil meselesi, sürdürülebilir enerji, Tesla ve SpaceX firmalarıyla ’deki firmaların yapabileceği ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapıldığını söyledi.

Kalın, Elon Musk‘ın Türkiye’ye Türksat 5A-5B uydularının uzaya fırlatılması bağlamında geldiğini belirterek “Airbus ile bir anlaşma yapılacak. O da bunun alt tedarikçilerinden birisi. Kendi SpaceX firması. Bunu konuştuk.” dedi.

Türksat 5A-5B uydularının Türkiye’nin kendi ulusal uydu üretim sürecine geçişte çok önemli bir merhaleyi temsil etiğini kaydeden Kalın, “Türksat 6 uydusu da tamamen Türkiye’de üretilecek kendi teknolojik imkanlarımızla” diye konuştu. Kalın, bunların yanında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın otomobil meselesini ve Tesla’yı da konuştuğunu ifade ederek şöyle devam etti:

“Türkiye’de yapılan teknolojik yatırımları, son dönemde atılan adımları da konuştuk. Elon Musk’ın şirketi büyük bir sürdürülebilir enerji şirketi aslında. Dolayısıyla yeni nesil piller, güneş enerjisi, rüzgar enerjisi gibi konuları konuştuk. Büyükşehirlerdeki trafik sorunları nasıl aşılabilir, tünel kazma, yer altından trafiğin verilmesi gibi konuları da ele aldık. Özellikle Tesla ve SpaceX firmalarıyla Türkiye’deki firmaların yapabileceği ortak çalışmalar neler olabilir, bunlar üzerinde de görüş alışverişinde bulunuldu.”

elon-mask-anitkabir-paylasimlari

ELON MUSK ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

Elon Musk, görüşmenin ardından Anıtkabir‘i ziyaret etti.

Instagram hesabından iki saat içerisinde iki fotoğraf paylaşan Musk, ilk fotoğrafına “Atatürk Anıtkabir” yorumunu paylaştı. Fotoğraf, 500 bin’den fazla beğeni aldı.

Musk’ın kısa bir süre sonra paylaştığı ikinci fotoğrafta ise Atatürk Mozalesi yer aldı. Musk, fotoğrafın altına İngilizce yazdığı paylaşımda, “Çiçekler koydum. Üç kırık kaburga, delik bir akciğer ve yine de savaştı.” ifadesini kullandı.

’DE ATATÜRK ARAMALARI ZİRVE YAPTI

Musk’ın paylaşımının ardından ABD’de binlerce kişi Google’da “Atatürk” ile ilgili aramalar yaptı. Grafik, Musk’ın paylaşım yaptığı sıralarda Atatürk aramalarının ABD’de nasıl hızla arttığını gösteriyor. Atatürk araması ABD’de kademeli olarak arttıktan sonra bir miktar düşse de, bugün sabah saatlerinde de normalin üzerinde seyretmeye devam ediyor.

elon-mask-anitkabir-paylasimlari

Atatürk araması en yoğun olarak California, Washington DC, Connecticut, New York ve Virginia eyaletlerinde yapıldı.

elon-mask-anitkabir-paylasimlari

Google’a göre Atatürk ile ilgili arama yapanlar, aynı zamanda Musk’ın yaptığı alıntıda geçen “üç kırık kemik” ifadesini de aradı.elon-mask-anitkabir-paylasimlari

MADONNA FOTOĞRAFA YORUM YAZDI

Elon Musk’ın yorumunun altına Türklerden tebrik mesajları yağdı.

Paylaşımın altına ünlü sanatçı Madonna’nın attığı yorum da gözlerden kaçmadı. Madonna, fotoğrafın altına ‘Benim Tesla arabama ne oldu’ yorumunu bıraktı. Tesla’nın yeni modelinin teslimatları bugünlerde sürüyor.

Madonna’ya bir takipçi Türkçe küfürle yanıt verdi. Elon Musk’ın ise Madonna’ya küfür eden mesajı beğenmesi sosyal medyada çok konuşuldu.

elon-mask-anitkabir-paylasimlari

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ