Kamuoyu.org

Elon Musk, Tesla Model 3’ün üretimini üstlendi

Elon Musk, Tesla Model 3’ün üretimini üstlendi
  • TEKNOLOJİ
  • 03 Nisan 2018
  • Elon Musk, Tesla Model 3’ün üretimini üstlendi için yorumlar kapalı
  • 144 KEZ OKUNDU


, üretim sürecinde sorunlar yaşanan otomobilin üretiminin başına geçtiğini duyurdu


Milyarder girişimci Elon Musk, Tesla Model 3’ün üretim sürecini eski Apple yöneticisi Doug Field’dan devraldığını duyurdu.

Haberi her zamanki gibi Twitter hesabından duyuran Musk, Field’ın hem üretim hem de mühendislik süreçlerini yönetmek yerine, artık yalnızca Tesla’nın otomobil tasarımı ve mühendislik çalışmalarına yön vereceğini açıkladı.

— Elon Musk (@elonmusk) April 2, 2018
https://twitter.com/elonmusk/status/980913157739765761

Field, 2013 yılında Apple’dan ayrılarak Tesla yönetimine katılmıştı.

Elon Musk’ın üretim sürecini ele alması sürpriz bir hamle değil. Tesla, Model 3’ün üretim hedeflerini tutturmakta zorlanıyor ve üretim sürecinde yaşanan sorunlar şirketin hisselerine yansıyor.

Model 3 üretimi halihazırda şirketin son çeyrekte açıkladığı üretim hedefinin yüzde 20 altında seyrediyor. Musk ve ekibi, Nevada’daki Gigafactory 1 isimli fabrikalarında başlattıkları yeni üretim sürecinin, otomobilin üretimindeki önemli darboğazlardan birini gidermesini umuyor.

Otomobilin üretim sürecindeki gecikmelerin yanı sıra, Model 3’leri ellerine ulaşan ilk müşterilerin bazıları otomobilde kullanılan malzemelerin kalitesinden ve uyumundan şikayetçi olduklarını belirtti. Tesla’nın bu sorunları da yakında gidermesi bekleniyor.

 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ