Kamuoyu.org

En çok arızalanan telefonlar

En çok arızalanan telefonlar
  • TEKNOLOJİ
  • 17 Temmuz 2018
  • En çok arızalanan telefonlar için yorumlar kapalı
  • 207 KEZ OKUNDU

Geçtiğimiz günlerde üreticileri gerecek, kullanıcıları ise panikletecek bir akıllı telefon araştırması yapıldı. Araştırmada listelendi. Peki sizin telefonunuz listede mi?

Telefonlarımızın nitelikleri arttıkça, zarar görmesi durumunda cebimiz daha fazla yanıyor. Çoğu insan bunun önüne geçebilmek için sigorta yaptırmak gibi çözümlere başvuruyor. Fakat sistemsel hatalarda sonuç ne yazık ki değişmeyebiliyor.

 

İlk tablo “En sorunlu cihazalara sahip üreticiler” ikinci tablo ise “En sorunlu Andriod cihazlar” sıralaması.

telefon miktarından sebep listenin başını çekiyor. Telefon üreticileri yeni model çıkardıklarında piyasaya sürmeden önce test ediyorlar. Fakat sorunlar her zaman test aşamasında çıkmayabiliyor veya yeterince dikkatli test yapılamayabiliyor. ’un liste başında oturmasının sebebi de bu. Çok fazla üretim yapmak.

Listenin devamında gelen markalalar Türkiye’de önemli bir pazara sahip olamasalar da, Asya’da önemli markalar. Son zamanların iddialı markası ’nin hızla çıkardığı modelleriyle 8. sırada olması dikkat çekici. Önümüzdeki günlerde İstanbul’da mağazası açılacak olan , düşük bütçeye yüksek performans sunan bir telefon markası olarak biliniyor. 

Sıralamanın iOS kısmında ise hatalı bulunan modeller iPhone 6S ve iPhone 6S Plus oldu. Bunun sebebi de Samsung’da da bahsettiğimiz, üretim adedi. Sorunlar ise Bluetooth ve WIFI sebepli. ’de sorunların sebebi olarak ise kamera ve mikrofon görülüyor.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ