Kamuoyu.org

Erdoğan’dan Flaş Erken Seçim Açıklaması.

Erdoğan’dan Flaş Erken Seçim Açıklaması.
  • GÜNDEM
  • 24 Ekim 2017
  • Erdoğan’dan Flaş Erken Seçim Açıklaması. için yorumlar kapalı
  • 207 KEZ OKUNDU

Erdoğan’dan açıklaması: Yok öyle bir şey

iddialarına nokta koyan Cumhurbaşkanı Erdoğan “İddiayı kim öne sürüyorsa ispatla mükelleftir. Yok öyle bir şey, bizden öyle bir şey duydunuz mu?”Şu anda gündemimizde yok”dedi. İdlib operasyonu ile ilgili de konuşan Erdoğan, “İdlib’deki operasyon büyük oranda neticelendi, önümüzde Afrin konumuz var. Daha önce ne dedik; Bir gece ansızın gelebiliriz, bir gece ansızın vurabiliriz”ifadesini kullandı.

ABD’nin tutuklanan konsolosluk çalışanı ’un telefonunu istemesine sert tepki gösteren Erdoğan, “FETÖ ile irtibatı sebebiyle birisini gözaltına alıyorsunuz. Diplomatik dokunulmazlığı var diye telefonuna sahip çıkıyorlar. Böyle bir şey yok. Belki yutarlar diye buradan giriyorlar. Kime, neyi yutturuyorsunuz? Başkonsolosluk çalışanı ile STK mensubu dedikleri ’nin ’u dedikleri kişinin bağlantıları çıkıyor ortaya” şeklinde konuştu.

Recep Tayyip Erdoğan'dan Flaş Erken Seçim Açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı , partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Tutuklanan ABD Konsolosluğu çalışanı ile gözalıtna alınan Osman Kavala’nın bağlantılarının ortaya çıktığını söyleyen Erdoğan, ABD’nin Metin Topuz’un telefonunu istemesine de sert tepki gösterdi.  İdlib’deki operasyon büyük oranda neticelendiğini bundan sonraki hedefin Afrin olduğunu duyuran Erdoğan,  AK Partili başkanlarının değişimi ile ilgili de önemli mesajlar verdi.

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip  Erdoğan, grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Erken seçim iddialarıyal ilgili soruya “İddiayı kim ileri sürüyorsa ispatla  mükelleftir. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Yok böyle bir şey. Bizden  böyle bir şey duydunuz mu? Şu anda gündemimizde yok,” dedi.

İLÇE  BELEDİYELERİNDE  DEĞİŞİM 

İstanbul’da ‘Hayır’ oyunun çıktığı ilçe belediyelerinde değişime yönelik soruya ise, şu anda böyle bir şeyin söz konusu olmadığını ancak olmayacağı anlamına da gelmeyeceğini söyledi. 

GÖKÇEK’İN YERİNE KİM GELECEK?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifa edeceğini açıklamasının ardından yerine kimin geleceğine ilişkin soruyu da yanıtlayan Erdoğan, “İstişareler devam edecek. İstanbul’da da toplantılar, istişareler yapıldı” dedi.

Devletin obez yapısından kurtarılması gerektiğini söyleyen Erdoğan’ın grup toplantısında yaptığı konuşmasının satır başları şöyle:İstihdamda 29 milyona yaklaştık. Gençlerimiz ve kadınlarımız arasında çok daha hızlı şekilde gözlenen istihdama katılım sebebinin yüksekliği sebebiyle henüz tek haneli rakamlara ulaşamadı. Hedefleri turizmde de yakalayacağımıza kesinlikle inanıyorum.Bankalarımızla ilgili çalışmalarımızda, bugün inşallah bunlarla ilgili çalışmalarımızı da olgunlaştıracağız. Geniş bir teşvik paketi ile bu rahatlamayı sağladık. Merkez Bankası’ndaki rezervimiz de 117 milyar dolar seviyesine çıkmış bulunuyor. En kısa sürede 135 milyar doların üzerine çıkartacağız.

KÖKLÜ BİR REFORM GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Ülkemizi hedeflerine ulaştırana kadar bize durmak, dinlenmek yok. 2019 hazırlıkları çerçevesinde üzerinde dikkatle durmamız gereken hususlardan birisi de reform sürecini kesintisiz devam ettirmek. 2019 Kasım’ında yapılacak seçim öncesinde uyum yasalarının çıkartılması gerekiyor. Yönetim sistemi değişikliğini önümüzdeki dönemde yönetim reformu ile taçlandırmalıyız. Eski sisteme dair ifadelerin yenisi ile değiştirilmesi olarak anlar ve uygularsak bu fırsatı heba etmiş oluruz. Köklü bir yönetim reformu haline dönüştüreceğimize inanıyorum.

OBEZ BİR DEVLET YÖNETİMİNE SAHİBİZ

Geçtiğimiz 15 yılda yaptığımız tüm reformlara  rağmen, hala obez bir devlet yönetimine sahibiz. Dikkat ediniz; devletin büyük  olması farklıdır, güçlü olması farklıdır; obez olması, hantal olması, verimsiz  olması daha farklıdır. Bizim devletimiz elbette büyük olacaktır, güçlü olacaktır,  ama hantallığın, kaynak ve zaman israfının, daha pek çok hastalığın sebebi olan  obezlikten devletimizi kurtarmamızın şart olduğu da bir gerçektir. Ancak bu  şekilde devlet yönetimini daha sağlıklı, daha etkin, daha hızlı, daha verimli  hale getirebiliriz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş için gereken uyum  yasalarını hazırlarken, işte bu bakış açısıyla hareket etmeliyiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ