Kamuoyu.org

Erzurum’daki Kömürlü Ortaokulu’nda öğrenciler artık yemeklerini duvar üzerinde yemiyor

Erzurum’daki Kömürlü Ortaokulu’nda öğrenciler artık yemeklerini duvar üzerinde yemiyor
  • GÜNDEM
  • 01 Nisan 2018
  • Erzurum’daki Kömürlü Ortaokulu’nda öğrenciler artık yemeklerini duvar üzerinde yemiyor için yorumlar kapalı
  • 170 KEZ OKUNDU


’un Şenkaya ilçesindeki ’nda eğitim öğretim gören Yanıkkaval köyünün 36 öğrencisi, öğlen yemeklerini artık okulun bahçe duvarında değil, diğer öğrencilerle birlikte yemekhanede yiyor


Şenkaya ilçesinin 350 nüfuslu kırsal Yanıkkaval Mahallesi’ndeki ortaokul, öğrenci sayısının 40’ın altına düşmesi nedeniyle bu yıl kapatıldı. Açıkta kalan 36 öğrenci, 5 kilometre uzaklıktaki Kömürlü Mahallesi’nde bulunan ortaokula kaydedildi. Ancak okulun yemek ihalesi daha önce yapıldığı için verilen yemekten bu öğrenciler yararlanamadı.

OKULDAKİ 36 ÖĞRENCİ YEMEKHANEYE GİREMİYORDU

36 öğrenci, öğle yemeğinde annelerinin evde hazırladıkları yemekleri ve ya da aldıkları bisküvileri bahçede yiyordu. Bahçe duvarını masa olarak kullanan öğrencilerin velileri, bu duruma tepki gösterdi.

Doğan Haber Ajansı’nın, ‘Okulun bahçe duvarını yemek masası yaptılar’ başlıklı haberi üzerine Şenkaya Kaymakamı Ömer Dereci, olaya el koydu. Çocukların öğle yemeğini kaymakamlık üstlendi. Öğrenciler, artık okulun yemekhanesinde çıkan sıcak yemeklerden yiyor.

“ONLAR YEMEKHANEYE BİZ İSE OKULUN BAHÇESİNE ÇIKIYORDUK”

Öğrencilerinden Töre Aksakal, arkadaşları adına Kaymakam Dereci’ye teşekkür etti. Kendileri için büyük bir sorun olan yemek probleminin ortadan kalkmasına çok sevindiklerini belirten öğrencilerden Töre Aksakal, “Okulun 105 öğrencisinden 36’ımız yemek saatinde ayrılıyorduk. Onlar yemekhaneye, bizler ise okulun bahçesine çıkıyorduk. Artık birlikte yemekhaneye giriyoruz” dedi.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ