Kamuoyu.org

Eski başyaver Ali Yazıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etrafındakileri fişlemiş!

Eski başyaver Ali Yazıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etrafındakileri fişlemiş!
  • GÜNDEM
  • 29 Mart 2018
  • Eski başyaver Ali Yazıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etrafındakileri fişlemiş! için yorumlar kapalı
  • 119 KEZ OKUNDU


’ın eski başyaveri ve FETÖ sanığı eski albay Yazıcı’nın, Erdoğan’ın etrafındaki bazı kişileri fişlediği ortaya çıktı


Cumhurbaşkanı ’ın eski başyaveri ve FETÖ sanığı eski albay ’nın, Erdoğan’ın etrafındaki bazı kişileri fişlediği ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sırasında Genelkurmay Başkanlığı’ndaki eylemlerle ilgili, aralarında “yurtta sulh konseyi” üyelerinin de bulunduğu davanın sanıklarından Yazıcı’nın evinde yapılan aramada kendi el yazısıyla hazırladığı belgeler ele geçirildi.

ERDOĞAN’A YAKIN KİŞİLERİ FİŞLEDİĞİ TESPİT EDİLDİ

AA’nın haberine göre, kriminal incelemenin ardından Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın dosyasına eklenen belgede, Yazıcı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın kişileri fişlediği tespit edildi.

“‘DİKKAT ET’, ‘PATAVATSIZ’, ‘İYİ ÇOCUK’, ‘ÇOK TEHLİKELİ'”

El yazısı notlarda Yazıcı’nın, Erdoğan’ın çevresindeki bazı kişilerin isimlerinin karşısına, “dikkat et, patavatsız, iyi çocuk, çok temiz adam, İskenderunlu Alevi, çok tehlikeli ve sessiz-sakin” yazdığı dikkati çekti.

DARBEDEN BİR GÜN ÖNCE GÖREVLENDİRME TOPLANTISI

Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nda yaşanan eylemlere ilişkin davanın iddianamesinde “yurtta sulh konseyi” üyeleri arasında yer alan Yazıcı’nın, darbe girişiminin planlanmasında önemli görev aldığı, darbe girişiminden bir gün önce, gecesi Başyaverlik binasının açık olması emrini verdiği ve Muhafız Alay Komutanı Albay Muhsin Kutsi Barış’ın vereceği emirlerin kendi emri gibi kabul edilerek yerine getirilmesini söylediği iddiaları yer alıyor.

Yazıcı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerini öğrenmek ve bu bilgiyi suikast timine iletmekle görevlendirildiği ve darbeden bir gün önce Cumhurbaşkanlığı Başyaverlik biriminde yaverlerle bir araya geldiği ifade ediliyor.

İddianamede Yazıcı’nın, darbe girişimi başladığı anda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın bulunma ihtimallerinin olduğu tüm yerlere bizzat gitmeleri için yaverleri görevlendirdiği de dile getiriliyor.

Yazıcı hakkındaki Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava, “yurtta sulh konseyi” üyelerinin yargılandığı Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen Genelkurmay Başkanlığı’ndaki darbe girişimi eylemlerine ilişikin davayla birleştirilmişti.

 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ