Kamuoyu.org

Eskişehir’de Meral Akşener’e Destek İstifası

Eskişehir’de Meral Akşener’e Destek İstifası
  • GÜNDEM
  • 23 Ağustos 2017
  • Eskişehir’de Meral Akşener’e Destek İstifası için yorumlar kapalı
  • 419 KEZ OKUNDU

’de aralarında eski il başkanı ’in de bulunduğu 70 kişi basın açıklamasında bulundu. Açıklama da ’e destek vermek için 300’den fazla kişinin ’den istifa ettiğini öne sürdü.

MHP‘den daha önce istifa eden yaklaşık 70 kişi, Eskişehir‘de tarihi Odunpazarı Evlerinin bulunduğu Odunpazarı semtinde buluşarak bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan eski MHP İl Başkanı Oğuz Sever, MHP’deki tek adam yönetimine karşı olduklarını söyleyerek söylediklerine şu ifadelerle devam etti:

Oğuz Sever“Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in emanet ettiği makam olduğu için MHP’nin genel başkanına maksadını aşan bir söz söylemedik. Ancak genel merkez yöneticileri olağanüstü kongre isteyen ülkücü iradeyi yok saydı. Yeterli imzaya rağmen kurultayımız yapılmadı. Mahkeme kararı ile önümüz kesildi. OHAL rejimin gölgesinde sürdürülen MHP olağan kongre süreci de ne yazık ki demokrasinin iç edildiği bir süreç olarak tarihe geçti. 10 Temmuz tarihinde ‘kurultay devlet sözüdür’ dendi, ona da varız dedik, ancak ‘devlet sözü’ de bildiğimiz gibi yalan oldu. Referandum sonrası ülke yönetimi artık tek adama bırakılmışken MHP’de tek adam yönetimi artık kalıcı hale gelmiştir. Biz MHP’ye değil MHP’deki tek adam yönetimine karşı olduk. MHP’de kalıp orada siyasete devam etmek isteyen arkadaşların tercihine saygı duyuyor, demokratik tercihlerini anlayışla karşılıyoruz.”

‘AKŞENER’E OMUZ VERMEYİ MİLLİ VAZİFE SAYIYORUZ’

Sever, Eskişehir’de Meral Akşener’e yol arkadaşı olmak için MHP’den 300’ün üzerinde istifanı olduğunu öne sürdü. Sever şöyle devam etti:

“Yönetimi, iktidarın dümen suyuna girmiş bir MHP içinde kalarak ülkemizin tek adam rejimine sürüklenmesini önlemenin artık imkanı kalmamıştır. Bu yüzden Sayın Akşener’in başlattığı bu yeni mücadeleye omuz vermeyi milli bir vazife sayıyoruz. Bilisin ki bu mücadele milletin talebiyle ortaya çıkmıştır. Türkiye siyasette yeni bir oluşumu hasretle beklemektedir. En büyük hakem olan milletimiz hepimizi değerlendirecek ve yapılacak ilk seçimde herkesin notunu verecektir. Sayın Meral Akşener ile birlikte ülkemiz ve milletimiz için bayrağı en yükseğe ve ileriye taşımaya devam edeceğiz. Akşener’in yol arkadaşı olarak gerilmiş ok gibi hedefe varmaya hazırız. Yolumuz hak ve hakikat yoludur. Şu anda ilimizde MHP’den 300’ün üzerinde bir istifa gerçekleşmiştir. Aileleri ile bu rakam bin 200’ün üzerindedir. İstifalar önümüzdeki günlerde de artarak devam edecektir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ