Kamuoyu.org

Esnaf Kepenk Kapatıp Avukatların Üstüne Yürüdü

Esnaf Kepenk Kapatıp Avukatların Üstüne Yürüdü
  • GÜNDEM
  • 06 Temmuz 2017
  • Esnaf Kepenk Kapatıp Avukatların Üstüne Yürüdü için yorumlar kapalı
  • 161 KEZ OKUNDU

’ın ilçesinde ünlü giyim firmaların avukatları polisle birlikte yaptığı sahte sahte marka denetimi sırasında ortalık birbirine girdi. Birden fazla kepenki kapatıp yürüyüş yapmak isterken avukatlar bir AVM’ye sığındı. 2 kişinin yaralandığı olayda 3 kişi gözaltına alındı.

3 Kişi Gözaltına Aldı

Elimizdeki bilgilere göre, mahkemeden karar alan ünlü lar, Kuşadası‘nın turistlik çarşılarındaki sahte markalı ürün satan iş yerlerinde denetim yapmak için polis ve icra memurları ile birlikte çalışma başlatıldı. Kaleiçi, Barbaros Bulvarı ve Kervansaray etrafında yoğun bir denetim ile mahkeme kararı doğrultusunda bazı iş yerleri mühürlenmek istendi. Bu duruma sinirli tepki veren esnaflar olay çıkarttı. Avukatlara tepki gösteren birden fazla esnaflar kepenkleri kapatıp yürüyüş yapmak istedi. Bu nedenle çıkan olaylarda ünlü firmaların avukatları, Kahramanlar Caddesi üzerindeki bir AVM’ye sığındılar. Kalabalık esnafın da avukatların arkasından AVM’ye girmek istemesi üzerine polisle esnaf arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışma üzerine 2 kişi darp edilirken, bölgeye çok sayıda polis ekibi gönderildi. Olaylardan dolayı 3 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Kuşadası Emniyet Müdürü Özgür Batçığlu Esnafı İkna Etti

Kuşadası çarşılarında esnafın büyük bir kısmı kapatmasına neden olmasıyla birlikte olayların büyümesine yol açtı. Bunun üzerine o bölgeye giden Kuşadası Emniyet Müdürü Özgür Batçıoğlu, esnafı sakinleştirip, olayları durdurmak için büyük emek harcadı. Esnafla toplantı yapan ve bir mahkeme kararı bulunduğunu söyleyen Emniyet Müdürü Batçıoğlu, esnafın haklarını korumak için görüşme yapacağına dair söz verdi. Emniyet Müdürü Batçıoğlu’nun konuşmalarından ikna olan esnafın sakinleşmesi üzerine sakin bir ortam oluştu. Sakinleşen esnaf dağıldı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ