Kamuoyu.org

Estetik Ameliyatından 6 Ay Sonra Farkettiler!

Estetik Ameliyatından 6 Ay Sonra Farkettiler!
  • GÜNDEM
  • 09 Ağustos 2017
  • Estetik Ameliyatından 6 Ay Sonra Farkettiler! için yorumlar kapalı
  • 137 KEZ OKUNDU

Gurbetçi Emel Bingöl’ün, Gaziantep’teki  bir hastanede yaptırdığı estetik ameliyat sırasında karnında unutulan makas, 6 ay sonra karın ağrısı şikayeti dolayısıyla çektirdiği röntgende fark edilerek alındı.

Almanya‘da yaşayan iki çocuk annesi Emel Bingöl (38), 3 Şubat 2017’de Gaziantep’teki özel bir Hastanede estetik geçirdi. Hastaneden bir gün sonra taburcu edilen Bingöl, ‘ya döndü. Zamanla karnında şişlikler oluşan, Ağrı çeken ve hareket etmekte zorlanan Bingöl’ün, Almanya’daki bir hastanede çektirdiği röntgende karnında  makas olduğu tespit edildi.

Bu nedenle sorunlar da yaşayan Bingöl’ün, geldiği  Şanlıurfa‘da özel bir hastanede gerçekleştirilen ameliyatla karnındaki makas alındı. Bingöl, avukatı Şiyar Yıldırım aracığıyla “Hizmet kusuruna dayalı  işlem sebebiyle maddi ve manevi zararın ödenmesi” talebiyle gerçekleştiren doktor ve hakkında dava açtı.

“2-3 saat kendime gelemedim, şok geçirdim”

Bingöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yapılan hata nedeniyle büyük  mağduriyet yaşadığını öne sürdü. Ameliyat daha ucuza mal olacağı için ‘yi seçtiğini belirten  Bingöl, şikayetlerini dile getirdiği doktorunun sürekli kendini teselli ettiğini  ileri sürdü.

Bingöl, 6 ay karnında makasla yaşadığını ve çok ağrı çektiğini dile  getirerek, şunları söyledi

“Karnımın sol tarafı iki yumurta büyüklüğünde şişti, eğrilip doğrulamadım, evimi temizleyemedim, işimden oldum. Sürekli doktorumla yazıştım, şikayetlerimi ve fotoğraflarımı ilettim. Kendisi ‘Bunlar zamanla geçer, zaten  Türkiye’ye onuncu ayda tatile geleceksin, o zaman muayene ederim seni, her şey yoluna girer, sıvı birikmiştir, geçer kendini sıkma sürekli, masaj yap.’ dedi.  Sürekli masaj yaptım ama baktım olmayınca Almanya’da doktora gittim. Çekilen renkli röntgende karnımda makas olduğunu söylediler. Ben 2-3 saat kendime gelemedim, şok geçirdim. Ailece ne yapacağımızı şaşırdık.”

“Ucuz diye geldim, 3-4 kat fazla para ödedim”

Bingöl, röntgenini ulaştırdığı Gaziantep’teki doktoru N.G.Ö‘nün “Üzgün olduğunu ve hemşirenin hata yaptığını, kendisini tekrar ameliyat ederek, makası alabileceğini” söylediğini öne sürdü. Çocuklarının bu tür olayların filmlerde olduğunu sandığını dile  getiren Bingöl, konuyla ilgili hukuki işlem başlattığını, avukatı Şiyar Yıldırım’ın gerekli yasal prosedürü takip ettiğini bildirdi.

Geçen hafta makası aldırtmak için ameliyat olduğunu belirten Bingöl,  “‘da özel bir hastane beni tedavi etti. Makası aldılar. Çok sağlıklı ve mutluyum. Güzel bir ameliyat geçirdim, dikişlerim var ama oldukça iyiyim.”  şeklinde konuştu.

Bingöl, olayın hayatını alt üst ettiğini vurgulayarak, şöyle konuştu

“Türkiye’ye ameliyat fiyatı daha uygun diye geldim ama şu an 3-4 kat  daha fazla para ödedim. Beni maddi ve manevi zarara soktular. Çocuklarımı yıprattılar, Almanya’da şu an babaları bakıyor. Tatile gidecektik, planlarımız vardı, her şey kaldı. Mahkeme sonucu ne olacak bilmiyorum. Türkiye vatandaşıyım, bununla da gurur duyuyorum. Ama böyle şeyler başka insanların başına gelsin  istemiyorum. Bütün doktorları da suçlamıyorum ama lütfen bu olaylar dikkate alınsın ve herkes denetlensin.”

Öte yandan, operasyonu gerçekleştiren doktor N.G.Ö ise konuyla ilgili  konuşmak istemediğini belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ