Kamuoyu.org

Ev Yok, Bark Yok Ama Eroin Var

Ev Yok, Bark Yok Ama Eroin Var
  • GÜNDEM
  • 19 Haziran 2017
  • Ev Yok, Bark Yok Ama Eroin Var için yorumlar kapalı
  • 148 KEZ OKUNDU

Bir anne çocuklarıyla beraber çimenliklerde oturuyor. Ortada bir ateş yanıyor fakat o bir yemeğin pişmesi değil, o ateşte kaynatılıyor.

Önce eşi şırıngaya sıvıyı alıp kendini zerk ediyor. Daha sonra 20’li yaşlardaki iki erkek çocuğuna.

Battaniyelerin içinde toplam 6 kişi vardı. Taylan adlı biriyle konuşmayı denedik. Biz amacımızı söyledik, o da kendi durumunu: “Eroin kullanmazsam yattığım yere kusarım. Artık tedavi için eroin kullanıyorum. Eğer kullanmazsam Ekrem ağrılarımdan kurtulamam. Eklem ağrıları insanı öldürüyor. Eroin’in paketi 50 TL, günde 3 kere kullanıyorsun masrafım 150 TL oluyor. Kokain de kullanıyorum. Eroin tek başına artık etki etmiyor. Parayı da sinyal yaparak yoldan geçenlerden istiyorum artık. Bu maddeye bali ve tinerden geçtik. 7-8 yıldır kullanıyorum. Bu maddeyi içen insanlar 2-3 yıl zevk için içiyor ve bırakabiliyor, fakat ben bırakmak istesem de bu çok zor. İlk kullanmaya başladıktan sonra tüm çevremi kaybettim. Yalnız kaldım. Yalan söylüyordum. Arkadaşların telefonlarını alıp satıyordum. Simdi sokaktayım. Bırakmak istiyorum ama bu artık mümkün değil.

Şifre: Orta Kahve

‘ Her yerde var, torbacılardan da alınıyor.’ Benim aldığım bir dükkan var sahibi cezaevinde ama sistemi kurmuş. Günde 10-15 bin lira kazanıyor. İkitelli’de, ’ta yerleri var. 2-3 günde bir telefon değişiyor. Küçükçekmece de bir kahve var. Tepsinin içinde çay dağıtıyormuş gibi esrar ve kokain dağıtıyor. Bur bir şifre.

Anne Biliyormuş.

Çocuklarının, eşinin eroin kullandıklarını biliyormuş. Ancak onları bırakmak istemiyor, sokakta da olsa yanlarında durmak istiyor. Hepsinin ortak bir amacı bu dertten kurtulmak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ