Kamuoyu.org

Evlatlık embriyon

Evlatlık embriyon
  • SAĞLIK
  • 10 Nisan 2018
  • Evlatlık embriyon için yorumlar kapalı
  • 186 KEZ OKUNDU


’de 43 yaşındaki ve eşi, 13 yıl önce dondurulan ve ardından kuruma bağışlanan embriyonla çocuk sahibi oldu. , 2 yıl boyunca tüp bebek yöntemi ile 5 kez hamile kalmaya çalışmış ancak hiçbir girişim başarılı olamamıştı


ABD’nin Eyaleti’ndeki Georgia kentinde yaşayan Nancy ve çifti, 13 yıl önce dondurulan ve daha sonra kuruma bağışlanan embriyondan bebek sahibi oldu. 

Gazete Habertürk’te yer alan habere göre; 43 yaşındaki Nancy Weiss, 2 yıl boyunca tüp bebek yöntemi ile 5 kez hamile kalmaya çalıştı. Ancak hiçbir girişim başarılı olamadı. Annelik heyecanını yitirmeyen Nancy Weiss, bağlı bulundukları kurumda bekleyen sahipsiz bir embriyon olduğunu öğrendi.

Çift, bunun üzerine embriyonu evlatlık aldı. Aralık ayında adı verdikleri kız bebeği dünyaya getiren Nancy, şimdi çok mutlu.  Her ne kadar yüzde 50 risk barındırıyor olsa da sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi.

Bugün vaktinde doğsaydı 13 yaşında olması beklenen bebeğin daha yeni dünyaya gelmesi ise şaşırttı. Haber, öncelikle Amerikan kamuoyu olmak üzere heyecanla karşılandı.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ