Kamuoyu.org

Facebook, en güvenilmez teknoloji şirketi seçildi

Facebook, en güvenilmez teknoloji şirketi seçildi
  • TEKNOLOJİ
  • 12 Nisan 2018
  • Facebook, en güvenilmez teknoloji şirketi seçildi için yorumlar kapalı
  • 203 KEZ OKUNDU


İnternet kullanıcılarıyla yapılan bir anket çalışmasında, kişisel verilerin korunmasında açık ara en güvenilmeyen şirket seçildi


Facebook CEO’su ’in ABD Senatosu’nda ifade verdiği sırada Recode sitesi tarafından yayınlanan bir ankette, kullanıcılara kişisel verilerin korunmasında en az güvendikleri şirket soruldu.

Recode’un anketi kişisel verileri koruması ve kullanması açısından en az güvenilen şirketleri sorduğu ankette kullanıcılara seçenek olarak Amazon, Apple, Facebook, Google, Lyft, Microsoft, Netflix, Tesla, Snap ce Uber’i sundu.

Ankete katılanların yüzde 56’sı Facebook’u en güvenilmez teknoloji şirketi olarak seçerken, en yakın takipçisi Google ise katılımcıların yalnızca yüzde 5’i tarafından işaretlendi. Üçüncülüğü paylaşan Uber ve Twitter yüzde 3, Snap, Amazon ve Apple ise yüzde 2 oy aldı.

Microsoft, Lyft, Tesla ve Netflix ise kullanıcıların yüzde hesabına katılamayacak kadar küçük bir bölümü tarafından güvenilmez olarak görüldü.

Cambridge Analytica skandalı sonrasında eleştirilerin hedefi olan Facebook’un milyarlarca dolar cezaya çarptırılması ve sosyal medya endüstrisine sıkı düzenlemelerin getirilmesi bekleniyor.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ