Kamuoyu.org

Facebook İle 360 Derece Fotoğraf

Facebook İle 360 Derece Fotoğraf
  • TEKNOLOJİ
  • 24 Ağustos 2017
  • Facebook İle 360 Derece Fotoğraf için yorumlar kapalı
  • 753 KEZ OKUNDU

Mobil cihaz üzerinden fotoğraf çekmeyi sevenlere müjde! üzerinden çekmek bugünle birlikte mümkün hale geliyor.Bu özellik sayesinde uygulamasının içinden 360 derece fotoğraf çekip paylaşılabilecek.

Facebook kullanıcılarına 360 derece fotoğraf yükleme ve görüntüleme desteği sunmaya bir yılı aşkın bir süre önce başlamıştı. Şirket şimdi bu desteğe 360 derece görüntü kaydını da ekliyor. Bundan böyle Facebook mobil uygulamaları üzerinden, üçüncü taraf bir uygulama veya kameraya ihtiyaç duymadan, 360 derece fotoğraf çekilebilecek. Telefonlarda hâli hazırda yerleşik 360 derece kameralar bulunmuyor. Dolayısıyla uygulama üzerinden fotoğraf çekme süreci, telefonların kamera uygulamalarıyla panorama çekim yapma sürecine benziyor. Uygulama içinden 360 derece fotoğraf çekebilmek için  kaynağının en üst kısmına gitmek ve “360 Fotoğraf” butonuna dokunmak gerekiyor. Ardından ekranda beliren grafiği merkezde tutarak kendi etraflarında yavaş biçimde bir tur atarak çekim işlemini gerçekleştirebiliyor. Süreç tamamlandığında fotoğraf için başlangıç noktası seçiliyor. Tüm bu adımların ardından fotoğraf yayınlanabiliyor. Dileyen kullanıcılar çektikleri 360 derece fotoğrafı kapak fotoğrafı olarak da ayarlayabiliyor.

Facebook’un iOS ve  uygulamaları üzerinden şu an için sadece 360 derece fotoğraf çekilebiliyor. Video kaydı içinse hala  Gear 360, Insta360 veya Nikon KeyMission 360 gibi bir ekstra kameraya ihtiyaç duyuluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ