Kamuoyu.org

Facebook kullanıcılara dünyaya faydalı olup olmadığını sordu

Facebook kullanıcılara dünyaya faydalı olup olmadığını sordu
  • TEKNOLOJİ
  • 04 Nisan 2018
  • Facebook kullanıcılara dünyaya faydalı olup olmadığını sordu için yorumlar kapalı
  • 173 KEZ OKUNDU


Cambridge Analytica skandalı sonrası güven kaybı yaşayan , kullanıcılara dünyaya faydalı olup olmadığını soran bir anket yayınladı


Önce Cambridge Analytica veri skandalı, daha sonrasında ise bir yöneticisinin ne pahasına olursa olsun kullanıcı kazanmaları gerektiğini belirten iş yazışmalarının ortaya çıkması, dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’un yıllar içerisinde inşa ettiği güveni büyük ölçüde sarsmıştı.

Skandalın ardından kapsamlı bir gizlilik devrimi başlatan Facebook, kullanıcı verilerini silmeyi ve üçüncü taraf uygulamaları engellemeyi kolaylaştıran araçlar yayınlamış, sonrasında ise haber doğrulama araçlarını kullanıcılara sunmuştu.

Facebook tarafından sayısı açıklanmayan bir kullanıcı grubuna sunulan ankette, sosyal ağın dünyaya faydalı olup olmadığı soruldu.

The Associated Press’in haberine göre, söz konusu anket “Daha iyisini yapmak istiyoruz” başlığıyla kullanıcılara sunuldu.

Daha önce gazeteler tarafından gerçekleştirilen anketler, kullanıcıların Facebook’un demokrasiye zarar verdiği görüşünde olduklarını ortaya çıkarmıştı.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ