Kamuoyu.org

Facebook skandal sonrası 70 milyar dolar kaybetti!

Facebook skandal sonrası 70 milyar dolar kaybetti!
  • TEKNOLOJİ
  • 28 Mart 2018
  • Facebook skandal sonrası 70 milyar dolar kaybetti! için yorumlar kapalı
  • 130 KEZ OKUNDU

Bünyesinde bulundurduğu 50 milyon kullanıcının verilerinin sızdırıldığı skandalıyla beraber , hem kullanıcılarının güvenini , hem de maddi olarak yaralandı.
Facebook skandal sonrası 70 milyar dolar kaybetti!

ABD Federal Ticaret Komisyonu tarafından 50 milyon kullanıcının verilerinin çalındığı Cambridge Analytica skandalıyla alakalı Facebook hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Facebook, 70 milyar dolar kaybetti. Ayrıca, yine soruşturma kapsamında Facebook’un, Amerika ve Avrupa’daki kullanıcılarının verileriyle ne yaptığı araştırılacak. Yaşanılan bu olay sonrasında yaklaşık %6.5’lik oranla hisseleri düşen Facebook hisseleri, Temmuz 2017’den bu yana ilk defa 150 doların altında seyir aldı. 

Cambridge Analytica skandalının ortaya çıktığı 16 Mart tarihi itibariyle de şirketin hisseleri %13 değer kaybetti. Pazar payında ise şirket, 70 milyar dolar kaybetti. Ayrıca, bazı büyük şirketler de Facebook’tan reklamlarını kaldırmaya başladı. Bu şirketlerin içerisinde Mozilla, ABD merkezli otomobil parça şirketi Pep Boys ve Almanya’nın ikinci büyük bankası Commerzbank yer alıyor. 

 

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ