Kamuoyu.org

Facebook skandalını ortaya çıkaran muhbir konuştu: Trump seçilince karar verdim

Facebook skandalını ortaya çıkaran muhbir konuştu: Trump seçilince karar verdim
  • DÜNYA
  • 27 Mart 2018
  • Facebook skandalını ortaya çıkaran muhbir konuştu: Trump seçilince karar verdim için yorumlar kapalı
  • 112 KEZ OKUNDU


Facebook ve Cambridge Analytica skandalını ortaya çıkaran muhbir Christopher Wylie, ABD 2016 Başkanlık seçimlerinde Donald Trump’ın Başkan seçildiği için konuşmaya karar verdiğini açıkladı


Sosyal medya devi Facebook´un bir quiz uygulaması olan Cambridge Analytica ile uygulama üzerindeki yaklaşık 50 milyon kullanıcının kişisel bilgilerini paylaştığı skandalıyla ilgili Salı günü Birleşik Krallık başkenti Londra´da mahkemeye çıkan Wylie, Cambridge Analytica´nın veri skandalını ortaya çıkarmasının en büyük nedeninin Trump´ın 2016 başkanlık kampanyası olduğunu söyledi.

Wylie, “Konuşma nedenimin tamamen Donald Trump olduğunu söyleyemem; ancak, Trump´ın Başkan seçilmesi, bu veri konusunun daha da büyük bir etkisi olabileceğini ortaya koyuyor. Askeri tarzdaki bu veri operasyonlarının, demokratik süreçlere katkı sağlayacağını düşünmüyorum” dedi.

Wylie´nin ifadesinin ardından geçen hafta Dijital, Kültür, Medya ve Spor Komitesi Başkanı Damian Collins´in 50 milyon kullanıcının bilgilerinin çalınması skandalına dair Zuckerberg´in bazı cevaplar vermesini istedi. Zuckerberg, bu sorguya iki üst düzey yöneticisini olan Mike Schroepfer ve Chris Cox´ı gönderecek.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ