Kamuoyu.org

Geçen Yıla Göre Yüzde 21.7 Artışla 2.2 Milyar Liraya Yükseldi

Geçen Yıla Göre Yüzde 21.7 Artışla 2.2 Milyar Liraya Yükseldi
  • EKONOMİ
  • 16 Ağustos 2017
  • Geçen Yıla Göre Yüzde 21.7 Artışla 2.2 Milyar Liraya Yükseldi için yorumlar kapalı
  • 108 KEZ OKUNDU

 geçen yılın aynı dönemine göre  net kârı yüzde 21.7 artışla 2.2 milyar liraya yükseldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan konsolide bilançosuna göre, Ziraat Bankası’nın kredi ve alacakları Haziran sonu itibariyle, geçen yılın sonuna göre yüzde 16.4 artışla 270.9 milyar liraya yükseldi.

Bununla beraber Ziraat Bankası’nın “net faiz gelirleri” de, ikinci çeyrekte yüzde 26 artarak 4.1 milyar liraya, net ücret ve komisyon gelirleri de yüzde 39.8 artışla 556 milyon liraya yükseldi.

Konsolide bilanço açıklamasına göre Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Karslı değerlendirme yazısında:”Bankacılık sektörü, kamunun sağladığı imkan ve teşvik tedbirleriyle yılın ilk yarısında kredilerle ekonomiye destek olmaya devam etmiştir.
Bankacılık sektörü, güçlü sermaye yapısı ve KGF ve KOSGEB desteklerinin de etkisi ile özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelere olmak üzere bu dönemde önemli ölçüde finansman sağlamış bulunmaktadır.
Yılın ilk yarısında artış hızının yüksek olmasının da etkisi ile önümüzdeki dönemde kredi artış hızında bir miktar yavaşlama beklenmektedir.
Ziraat Bankası, konut kredileri ile küçük ve orta ölçekteki işletmelere kullandırılan kredilerde oldukça hızlı büyüme gerçekleştirmiştir.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ