Kamuoyu.org

Geminin çarptığı Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı denize doğru kaydı

Geminin çarptığı Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı denize doğru kaydı
  • GÜNDEM
  • 11 Nisan 2018
  • Geminin çarptığı Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı denize doğru kaydı için yorumlar kapalı
  • 202 KEZ OKUNDU


Yalı sahibi ailenin avukatı “Kazadan bu yana yalıda 8-10 santimetrelik denize doğru bir kayma var. Artık acil müdahale edilmesi gerekiyor. Yalının yıkılma riski bulunuyor” dedi


İstanbul Boğazı’nda yaşanan gemi kazasının ardından hasar gören ’nın denize doğru kaydığı belirtildi.

Malta bayraklı Vitaspirit isimli geminin çarpmasıyla büyük çapta hasar meydana gelen Beykoz’daki Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’ndaki çalışanların eşyaları paketlenerek, bahçeye çıkarıldı.

“YALININ YIKILMA RİSKİ BULUNUYOR”

Yalı sahibi ailenin avukatı Nazlı Selek, yalıdaki zarar gören eşyaların ise içeride kaldığını söyledi. Selek, yalıda inceleme yapan İstanbul 6 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ekiplerinin hazırlayacağı raporu beklediklerini dile getirerek, “Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nden gelen ekipler de bu kurulun raporunu hazırlamasını bekliyor. Kazadan bu yana yalıda 8-10 santimetrelik denize doğru bir kayma var. Artık acil müdahale edilmesi gerekiyor. Yalının yıkılma riski bulunuyor.” dedi.

Geminin Marmara Denizi’nde olduğunu ifade eden Selek, gemi mürettebatının ise İstanbul Liman Başkanlığı’da ifadeleri alındıktan sonra adliyeye gönderileceğini kaydetti.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ