Kamuoyu.org

Google Haritalar'a radar özelliği geliyor!

Google Haritalar'a radar özelliği geliyor!
  • TEKNOLOJİ
  • 08 Kasım 2018
  • Google Haritalar'a radar özelliği geliyor! için yorumlar kapalı
  • 131 KEZ OKUNDU

'e gelen yeni bir özellik sayesinde kullanıcılar trafik içinde olan kazaları anlık olarak öğrenebilecek; aynı zamanda nerede radar olduğunu görebilecek.
Google Haritalar'a radar özelliği geliyor!

Her ne kadar ikisinin de sahibi Google olsa da, ve Waze arasındaki temel farklardan biri de Waze uygulamasında sürücüler için yararlı ve önemli bilgilerin ayrıntılı olarak sunulması diyebiliriz. Örneğin Waze kullanıcıları kazaları rapor edebiliyor ve buna göre diğer kullanıcılar trafik tıkanıklığına girmeden kendilerine başka bir rota belirleyebiliyorlar.

Google’ın Haritalar servisini kullananlar ek olarak Waze uygulamasından da bu tür bilgiler için destek alıyor. Ancak gelen haberlere göre Google, kaza ve radar bilgisinin kullanıcılar arasında raporlanmasına olanak sağlayan bir özelliği test ediyor.

Donanımhaber’in haberine göre yeni özelliğin ne zaman aktif olacağı şimdilik belli değil ancak, çok yakında Google Haritalar üzerinden trafikte işinize yarayacak önemli bilgileri alabileceğinizi belirtelim. Bu yenilikler Waze uygulamasına kıyasla çok zengin olmasa da birçok kullanıcıyı memnun edeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ