Kamuoyu.org

Google Telefon uygulaması nedir, nasıl kullanılır, ne zaman çıkacak?

Google Telefon uygulaması nedir, nasıl kullanılır, ne zaman çıkacak?
  • TEKNOLOJİ
  • 12 Nisan 2018
  • Google Telefon uygulaması nedir, nasıl kullanılır, ne zaman çıkacak? için yorumlar kapalı
  • 249 KEZ OKUNDU


Google’ın üzerinde çalıştığı yeni uygulaması, akıllı telefon sahiplerini başta spam çağrılar olmak üzere birçok dertten kurtaracak


Spam çağrılar, istenmeyen mesajlar ve daha bunun gibi birçok rahatsız edici içerik akıllı telefon kullanıcılarının en büyük problemleri listesinde ilk sırada yer alıyor. Teknoloji devi Google’ın geliştirdiği yeni uygulama ise, tüm bu sorunlara çare olacak.

Google’ın üzerinde çalıştığı ve Google Phone () adını verdiği uygulama, Google Duo ile entegre çalışacak. Bu sayede Google Duo’nun da özelliklerinden faydalanacak olan uygulaması, her telefonda bulunan ya da bulunması gereken 4-5 uygulamayı tek bir uygulamada toplayacak.

Google Telefon uygulamasının en çarpıcı özelliği spam çağrıları engelleyebilmesi. Bunun yanında istenmeyen numaraları anında engelleme, spam mesajları doğrudan silebilme, arayan kişinin bilgilerini gösterme ve gizli çağrıları otomatik reddetme gibi özelliklere sahip olan , şu an için beta aşamasında.

Bu uygulamanın beta sürümünü test etmek isteyen teknoloji meraklılarının ise, Pixel, Nexus veya Android One marka telefonlardan birine sahip olması gerekiyor.

 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ