Kamuoyu.org

Google'da büyük değişim: Arama sonuçları değişiyor!

Google'da büyük değişim: Arama sonuçları değişiyor!
  • TEKNOLOJİ
  • 02 Nisan 2018
  • Google'da büyük değişim: Arama sonuçları değişiyor! için yorumlar kapalı
  • 119 KEZ OKUNDU

1 senelik testin ardından düğmeye basıldı: Google, aramalarda hangi sitenin üste çıkacağına artık buna göre karar verecek!


Google'da büyük değişim: Arama sonuçları değişiyor!

Google, yaklaşık bir sene süren testlerin ardından kaynaklarının bir kısmını mobile yönlendirmeye hazır.

Firma, blog’unda yaptığı bir duyuruda mobile öncelik veren arama dizini oluşturma işine başladığını söyledi. Bu, dizin oluşturma işlemlerinde, mümkün olduğunda sayfaların mobil sürümlerinin kullanılacağı anlamına geliyor. Aramalar Google’a göre “birincil olarak telefondan” geldiği için bu şekilde aradığınızı bulma ihtimaliniz artıyor.

MASAÜSTÜ YAŞAMAYA DEVAM EDİYOR

Google, masaüstüne özel web sitelerinin dizinden kaybolmayacağını kesin bir dille belirtiyor. İlk aşamaya dahil edilecek telefon için optimize edilmiş siteler, masaüstü içeriğe ve henüz dahil edilmeyen mobil sitelere kıyasla bir avantaja sahip olmayacak. Aramanın masaüstü siteyle daha ilgili olması halinde site, mobil alternatiflerinden daha yukarıda görünmeyi sürdürecek.

Tüm bunlara rağmen gidişatın mobilin avantajına değiştiği açık. Google, telefondan yaptığınız aramalarda mobil-dostu sayfaları zaten öne çıkarıyordu. Şimdi ise bu sayfaları arama motoru için referans noktası haline getiriyor. Bu ise Google’ın önceliklerine uyum göstermek isteyen site geliştiricilerinin mobil sayfalarını iyileştirmeleri için oldukça güçlü bir sinyal.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: GOOGLE’IN GELECEĞE YÖNELİK OYUNCAKLARI

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ