Kamuoyu.org

Hangisi Daha Teklikeli.

Hangisi Daha Teklikeli.
  • GÜNDEM / TEKNOLOJİ
  • 18 Ağustos 2017
  • Hangisi Daha Teklikeli. için yorumlar kapalı
  • 152 KEZ OKUNDU

Son günlerde gündemi en çok meşkul eden konulardan bir tanesi olan Donald Trump ve ’ın arasında geçen konuşmalar. Bu konuşmalardan hissedilen sezgilere dayanılarak 3. korkusu günden güne artış gösterince,

Ortalığı Elon Musk daha da karıştırarak “Yapay Zeka‘nın” Kuzey Kore‘ye nazaran daha büyük bir olduğnu ve kızıl gezegen Mars’ta koloni kuracak ilk insna olmayı umduğunu dile getirdi.

Musk, dünya gündeminin tansiyonunun günden güne artmasıyla beraber, gündem de ki tehditlerden bağımsız olarak bir tweet attı. Bu tweetinde “Yapay Zekanın güvenilirliğiyle ilgilenmiyorsanız, ilgilenmelisiniz. ‘den daha ciddi bir tehdit. Sonunda kazanan makinalar olacak.” dedi.

‘nın CEO‘su , başka bir tweet atarak, “Hiç kimse kontrol edilmekten hoşlanmaz ama her şey (ilaçlar, uçaklar, arabalar, yemekler..) insnaı düzene sokan
tehlikelerden bazıları. Yapay zeka da bunlardan biri” şeklinde konuştu.

Daha önce de Elon Musk, yapay zekaya karşı düzen öngörüsü ile, sokaklara inerek insanları katletmeye başlayana kadar, robotların tehid edici unsurlar olduğunu kimsenin fark etmeyeceğini iddia etmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ