Kamuoyu.org

İbadi’den "Suriye’de terör örgütü DEAŞ" uyarısı

İbadi’den "Suriye’de terör örgütü DEAŞ" uyarısı
  • DÜNYA
  • 01 Nisan 2018
  • İbadi’den "Suriye’de terör örgütü DEAŞ" uyarısı için yorumlar kapalı
  • 147 KEZ OKUNDU


, terör örgütü DEAŞ’ın ’de ciddi tehlike oluşturduğunu belirterek, “DEAŞ’la Irak’ta mücadeleden ve bölgede mücadele etme aşamasına geçtik.” dedi


Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Bağdat’ta yaptığı haftalık basın toplantısında, DEAŞ’ı ülkelerinde askeri olarak bitirdiklerini ancak bazı şehirlerde uyuyan hücreleri bulunduğunu söyledi.

İbadi, “Irak- Suriye sınırında kontrolü sağladık ancak DEAŞ’ın Suriye’deki varlığı gerçek tehlike oluşturuyor. DEAŞ’ın ikinci defa oluşmasına izin vermeyiz. DEAŞ’la Irak’ta mücadeleden Suriye ve bölgede mücadele etme aşamasına geçtik. Bunun için planlarımız var.” diye konuştu.

Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın Bağdat’ı ziyaretinin gerçekten planda olup olmadığı sorusuna İbadi, “Böyle bir ziyaret düşüncesi asla yoktu. Ziyaret olsa burada çıkar, açıklar ve tarihini de söylerdim. Hiçbir şeyden çekinmeyiz ve tüm ülke liderlerinin Irak’ı ziyaret etmesinden memnuniyet duyarım ve hiçbirini reddetmem. İran-Suudi Arabistan ve Katar-Suudi Arabistan çekişmesi var ancak bunun için Irak saha olarak kullanılmamalı. Iraklıları da bu konuya dikkat etmeye çağırıyorum.” yanıtını verdi.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ