Kamuoyu.org

Çiftlik Bank soruşturmasında 3 şirket için flaş karar

Çiftlik Bank soruşturmasında 3 şirket için flaş karar
  • EKONOMİ
  • 29 Mart 2018
  • Çiftlik Bank soruşturmasında 3 şirket için flaş karar için yorumlar kapalı
  • 129 KEZ OKUNDU

ANADOLU Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, kamuoyunda Çiftlik Bank olarak bilinen sistemin kurucuları hakkında, ‘Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma’ ,’ Suç Örgütüne Üye Olma’ , ‘Bilişim Sistemlerini Araç Olarak Kullanmak Suretiyle Dolandırıcılık’ ve ‘Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama’ suçlarından başlatılan kapsamında, Çanakkale Dora Gıda İçecek İnşaat Petrol Tarım ve Hayvancılık Turizm Ticaret Limited Şirketi, Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık Ticaret Limited Şirketi ve Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne, 3 kişilik kayyım atandı.
Çiftlik Bank soruşturmasında 3 şirket için flaş karar

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı son açıklamaya göre üyelerden 1 milyar 139 milyon 972 bin 622 TL toplayan , 687 milyon 838
bin TL geri ödeme yaptı.

Sistemdeki mal varlığı değeri 58 milyon 126 bin TL. Şirketlere sermaye olarak aktarılan para tutarı ise 128 milyon 490 bin TL. Başsavcılık yazısında “Sistemin kuruluşundan bu yana öngörüldüğü şekilde çalıştığının varsayılması halinde katılımcılara 2 milyar 971 milyon 905 bin TL geri ödeme yapılması gerektiği, şüphelilerin ise baştan beri durumun farkında olduğu ve dolandırıcılık kastıyla hareket ettiği” belirtilmişti.

AYRINTILAR AZ SONRA

Çiftlik Bank soruşturmasında flaş gelişme... Sanılandan da beter

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ