Kamuoyu.org

İki Petrol Devi Türkiye’de Ortaklık Kuracak

İki Petrol Devi Türkiye’de Ortaklık Kuracak
  • EKONOMİ
  • 15 Ağustos 2017
  • İki Petrol Devi Türkiye’de Ortaklık Kuracak için yorumlar kapalı
  • 231 KEZ OKUNDU

’nın devi ile ’ın petrol devi Türkiye’de ortaklaşa bir şirket açmak için görüşmelere başladı.

Rusya‘nın petrol devi Lukoil ile Azerbaycan‘ın petrol devi Socar Türkiye’de ortaklaşa şirket alımı için görüşmelere başladı. Lukoil Başkan Yardımcısı Vadim , Azeri Socar şirketinden kendilerine yeni bayilerin ortaklaşa satın alınması konusunda teklif geldiğini, Lukoil olarak Türkiye’deki aktiflerin satılması konusu da dahil her türlü teklife açık olduklarını söyledi.

Socar ile halen görüşme aşamasında olduklarını belirten Vorobyov, “Socar ile birleşip Türkiye’de birkaç bayi satın almayı düşündük ancak beceremedik. Ama alım satımın sonu yok. Yeni alımlara yönelebiliriz” dedi. 2013 yılında girdikleri Türkiye piyasasına bugüne kadar 1 milyar dolar yatırım yaptıklarını ifade eden Vorobyov şunları söyledi:

“Türkiye pazarına girdikten hemen sonra bayi kârlarının düşürülmesine neden olan mevzuat değişikliğiyle karşılaştık. Bu durum tüm bayiler gibi bizi de olumsuz etkiledi. Her şeye rağmen Türkiye piyasasından memnuniyetsiz değiliz. Ancak 3-4 yıl içinde Türkiye’deki faaliyetlerimizi büyütmeyeceğiz. Bayilik konusunda Türkiye’deki şirketlerle işbirliğine de hazırız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ