Kamuoyu.org

İngiliz Hükümeti 2040 Yılından İtibaren Yasaklıyor!

İngiliz Hükümeti 2040 Yılından İtibaren Yasaklıyor!
  • OTOMOBİL
  • 01 Ağustos 2017
  • İngiliz Hükümeti 2040 Yılından İtibaren Yasaklıyor! için yorumlar kapalı
  • 2.577 KEZ OKUNDU

İngiliz hükümeti bir açıklamada bulunarak hava kirliliğiyle mücadele kapsamında 2040 yılından itibaren benzinli ve araçların yasaklanmasının planlandığını ifade etti.

Açıklamada, “Ultra düşük ve sıfır emisyonlu araçlara doğru geçiş yapılması konusundaki çalışmalarımız 2040’a doğru ilerlerken hız kazandı. 2040, hükümetimizin yeni ve dizel araçların satışının noktalanacağı tarih… Bu geçiş, yanmalı motorların kademeli olarak sokaklarımızı, kasabalarımızı, şehirlerimizi olabilecek en kısa zamanda terk etmesini, 2020’ye kadar hava kirliliği sorununun çözülmesini sağlayacak.” ifadelerine yer verildi.

Hava kirliliğinin en kısa sürede azaltılabilmesi için şehirlerin mevcut altyapılarının dönüştürülmesinde kullanılacak olan toplam 2,7 milyar sterlin yatırım yapılmasına karar verildi. Elektrikli araçların şarj noktalarının genişletilmesi amacıyla 100 milyon sterlinlik kısmının kullanılacağı bildirilirken, düşük emisyonlu araçlara geçiş kapsamında 1 milyar sterlinlik bütçe ayrılacağı belirtildi.

İngiltere‘de Motorlu Araç Üreticileri Topluluğu (SMMT) Üst Yöneticisi Mike Hawes, konuyla alakalı değerlendirmesinde, hükümetin, dizel ve benzinli araçların satışına yasak getirmemesi gerektiğini belirterek, “Otomotiv endüstrisi, tüketicilerin alternatif araçları satın alması için teşvik edilmesi gerektiğini düşünüyor. Eğer endüstrinin uyum sağlamasına izin verecek yeterli zamanı tanımazsak ‘ın başarılı olan otomotiv sektörünü baltalamış oluruz.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ