Kamuoyu.org

İngiliz’in Yalanı Ortaya Çıktı!

İngiliz’in Yalanı Ortaya Çıktı!
  • DÜNYA
  • 29 Haziran 2017
  • İngiliz’in Yalanı Ortaya Çıktı! için yorumlar kapalı
  • 109 KEZ OKUNDU

İngiltere’de yaşayan vücut geliştirmeni Leon Roberts, ’deki tatilinde zehirlendiğini iddia ederek otelden tazminat istedi. Fakat zehirlendiğini söylediği tarihler içinde, ’de yemek yerken görüntülenmesi kendisini ele verdi.

38 yaşındaki vücut geliştirici Türkiye tatili sırasında zehirlendiğini ve tatili hasta geçirdiğini öne sürdü ve bunun karşılığında seyahat firmasından tazminat istedi. Fakat turistin Facebook hesabındaki fotoğrafları onu ele verdi. Roberts, için iki haftalık masraflarını talep etmişti. İngiliz gazetesi, fotoğraflarının ortaya çıkmasından sonra Roberts’in tazminatını geri çektiğini söyledi.

DIŞİŞLERİ’NDEN UYARI

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, İngiliz turistlerin Türkiye tatili dönüşü gıda zehirlenmesi yaşadığı gerekçesiyle seyahat firmalarına açtıkları davalarda 5 – 15 bin pound arası tazminat alması ve çok sayıda dava bulunması üzerine, gerçek dışı hastalık bildiriminde yasal işlem yapılacağını duyurdu.

Türkiye’ye giden İngiliz turistlerin son iki yılda tatil dönüşü ‘gıda zehirlenmesi’ sebebiyle tatil ücretlerinin 10 katı kadar tazminat talep etmeleri otelcileri isyan ettirdi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ile Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) İngiltere Büyükelçiliği ile görüşmeleri sonucunda İngiltere Dışişleri Bakanlığı vatandaşlarını uyardı. Uyarıda, Türkiye’ye seyahat edecek İngiliz vatandaşlarına, gerçek dışı hastalık bildirimlerinde Türkiye’de yasal işlem uygulanacağını söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ