Kamuoyu.org

İngiltere Elektronik Cihaz Yasağını Kaldırıyor

İngiltere Elektronik Cihaz Yasağını Kaldırıyor
  • EKONOMİ
  • 20 Temmuz 2017
  • İngiltere Elektronik Cihaz Yasağını Kaldırıyor için yorumlar kapalı
  • 88 KEZ OKUNDU

, Türkiye’den ’ye yapılan uçuşlarda  kabin içinde uygulanan elektronik cihaz yasağının kaldırılacağını Türk makamlarına bildirdi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, İngiltere‘nin Avrupa ve Amerika‘dan Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan ile İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Bakan Çavuşoğlu’nu arayarak yasağın kaldırılmakta olduğunu söyledi. Görüşmelerde Duncan ve Johnson’ın, Bakan Çavuşoğlu’na İngiliz makamlarının yaptığı değerlendirmenin ardından bu yönde bir karar aldıklarını aktardığı öğrenildi.

  ve İngiltere’nin Uçuşlarda Elektronik Cihaz Kısıtlaması

ABD, aralarında İstanbul ‘nın da bulunduğu 8  ülkedeki 10 havalimanından, İngiltere ise Türkiye dahil 6 ülkeden gelen doğrudan uçuşlarda kabin içine diz üstü ve tablet bilgisayarla normalden büyük cep  telefonlarının alınmasının yasaklandığını açıklamıştı. ABD‘nin mart ayından bu yana Türkiye’den icra edilen uçuşlarda  başlattığı kabinde elektronik eşya yasağı uygulaması, 5 Temmuz’da Türk Hava Yolları’nın (THY) Atatürk Havalimanı’ndan New York’a yaptığı tarifeli seferle kaldırılmıştı.?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ