Kamuoyu.org

iPhone 9 için Özel Pilleri LG’den Tedarik Edecek

iPhone 9 için Özel Pilleri LG’den Tedarik Edecek
  • TEKNOLOJİ
  • 21 Temmuz 2017
  • iPhone 9 için Özel Pilleri LG’den Tedarik Edecek için yorumlar kapalı
  • 95 KEZ OKUNDU

Yayınlanan yeni bir rapora göre 9’larda kullanılacak pili sağlayacak. ’nin bu konuda önemli yatırımlar yaptığı ve 2018’de üretime başlayacağı iddia ediliyor.

Daha öncesinde Apple‘ın işlemci üretimi konusunda tekrar Samsung ile anlaşmaya vardığını sizlere aktarmıştık. The Korea Economic Daily‘de yayınlanan bir rapora göre , iPhone 9’da kullanacağı pilleri LG‘den satın alacak.

Apple‘ın pil gibi kimyasal parçalarda çok satıcılı bir yaklaşım benimsemesine rağmen, son yıllarda ’un başına gelen pil olayları ile daha güvenilir adımlar atmak istediği belirtiliyor. Bunun için de LG ile ortaklık kurduğu söylenen Apple’ın yeni telefonlarında kullanacağı “L” şeklinde pili LG üretecek. Raporlarda iPhone 9’daki pilin alt kısmı “bükülmüş” ve sözde “L şekilli” bir pil olduğunu belirtildi. L şeklindeki bu tasarım, pilin olası kapasitesini de yüzde 30 oranında arttırıyor.

LG’nin L şeklinde tasarıma odaklanması Apple’ın avantajına olabilir. Samsung gibi diğer firmalar, çoğu akıllı telefonunda şu anda geleneksel dikdörtgen tasarım üzerine odaklanmış durumda. Yine raporlara göre, L şeklinde iki hücreli pil tasarımının bu yıl ilerleyen dönemde piyasaya çıkacak iPhone 8’de de görülebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ